خبرنگاران آمادگی ایران برای ارائه ظرفیت آموزش مجازی به کشورهای متقاضی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تهران-خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش گفت: آیسسکو نهاد بین المللی آموزشی و فرهنگی کشورهای مسلمان است که باید در مقابل تحریم های ظالمانه موضع گیری کند و ما آمادگی داریم تا ضمن تبادل تجربیات و یاری فنی به کشورهای مسلمان، ظرفیت فراهم شده در آموزش مجازی را به صورت رایگان در اختیار کشورهای متقاضی عضو فرار دهیم.

خبرنگاران آمادگی ایران برای ارائه ظرفیت آموزش مجازی به کشورهای متقاضی

به گزارش شامگاه پنجشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی عصر پنجشنبه در کنفرانس مجازی فوق العاده وزرای آموزش و پرورش کشورهای عضو آیسسکو که با عنوان سیستم های آموزشی در روبروه با بحران ها و فوریت ها (کووید19) و با حضور و مشارکت وزرای بیش از 50کشور و تعدادی از سازمان های بین المللی و با هدف توجه به چالش های پیش روی کشورهای عضو و یافتن راهکار های اساسی در این زمینه برگزار گردید، خطاب به میهمانان در کنفرانس، اظهار کرد: خرسندم که در ماه مبارک رمضان در این وبینار شرکت نموده و با همکارانم در دیگر کشورهای اسلامی تبادل تجربه می کنم.

وی افزود: نقش آیسسکو به عنوان یک نهاد هماهنگ نماینده برای به اشتراک گذاری تجارب و اجرای اقدامات هماهنگ بین المللی برای مقابله با بحران کرونا بسیار قابل توجه است.

حاجی میرزایی توضیح داد: جمهوری اسلامی در نخستین اقدام خود برای جلوگیری از توقف آموزش، بی درنگ پس از تعطیلی مدارس پخش برنامه های آموزشی زنده تلویزیونی را به عنوان در دسترس ترین ابزار رسانه ای برای همه دوره ها و پایه های تحصیلی به مدت 13ساعت در روز شروع کرد، آموزش های تلویزیونی در حال حاضر با پوشش 97و 3دهم درصدی از 4شبکه تلویزیونی و در قالب 41برنامه در حال ارائه است.

وی ادامه داد: به موازات این اقدام زیرساخت لازم را برای ایجاد پلتفرم ملی آموزشی به نام شاد ایجاد کردیم. مالکیت اختصاصی این اپلیکیشن در اختیار آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. این پلتفرم تعاملی هم اکنون به صورت رایگان در حال ارائه خدمات است و از نظر فراگیری بزرگترین اپلیکیشن کشورمان به شمار می رود به طوری که بیش از 17میلیون بار نصب شده و تمام مدارس کشور با بیش از 11و نیم میلیون نفر دانش آموز و یک میلیون نفر عوامل آموزشی در چهار میلیون و چهارصد هزار کلاس درس تشکیل شده در حال فعالیت در این اپلیکیشن هستند، این اپلیکیشن امکانات گسترده ای دارد که در فرصتی در آینده به شما ارائه خواهیم داد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: خوشبختانه به خاطر ضریب بالای نفوذ اینترنت در ایران، بیشتر دانش آموزان به خصوص پناهندگان و اتباع خارجی به این پلتفرم دسترسی پیدا نموده اند با این وجود همانند سایر کشورها به دلایل مختلفی مانند عدم دسترسی به اینترنت یا ابزارهای ارتباطی، بخشی از دانش آموزان امکانات لازم را برای بهره مندی از آموزش از راه دور را ندارند لذا برای این دسته برنامه های آموزشی تلویزیونی به موازات آموزش مجازی ادامه دارد و علاوه بر آن، بسته های آموزشی برای ارسال به درب منازل تدارک دیده شده است.

وی افزود: مدارس نیز از روز شنبه آینده بازگشایی و دانش آموزان خصوصا این دسته از دانش آموزان که در بسترهای الکترونیکی نتوانسته اند آموزش خود را به صورت کامل دریافت نمایند به صورت اختیاری برای برطرف اشکال می توانند به مدرسه مراجعه نمایند.

رییس شورای عالی کمیسیون ملی آیسسکو ادامه داد: در این فرصت مفتخرم اعلام کنم جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد ضمن تبادل تجربیات و یاری فنی به کشورهای مسلمان، ظرفیت فراهم شده در آموزش مجازی را به صورت رایگان در اختیار کشورهای متقاضی عضو سازمان آیسسکو قرار دهد تا بتواند برای همه دانش آموزان خود این امکان را فراهم آورد، جمهوری اسلامی ایران همیشه عضو فعال آیسسکو بوده و متعهدانه این ارتباط را ادامه خواهد داد.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه به خاطر تحریم های ظالمانه و غیرانسانی، امکانات دولت ایران برای تامین ابزارهای ارتباطی نظیر تبلت و تلفن همراه هوشمند بسیار کاهش یافته است. همچنین پرداخت هزینه عضویت در نهادهای بین المللی آموزشی به همین دلیل با مشکل رو به رو شده است.

حاجی میرزایی تاکید نمود: خواسته ما این است که آیسسکو به عنوان نهاد بین المللی آموزشی و فرهنگی کشورهای مسلمان در مقابل این تحریم های ظالمانه موضع گیری نموده و اجازه ندهد امر آموزش که از حقوق مسلم بشری است در جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار سازمان همکاری های اسلامی با اختلال روبرو گردد.

وی افزود: در خاتمه آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه خانم ها و آقایان حاضر در جلسه و عزت جامعه مسلمانان را دارم.

دبیرکل آیسسکو، تهدیدهای جهانی همه گیری ویروس کرونا و فوریت های بی سابقه که در زمینه سلامت به وجود آمده است و محدودیت هایی که بر فعالیت های بیشتر مردم تحمیل شده است را از علل تشکیل این کنفرانس دانسته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2997

به "خبرنگاران آمادگی ایران برای ارائه ظرفیت آموزش مجازی به کشورهای متقاضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمادگی ایران برای ارائه ظرفیت آموزش مجازی به کشورهای متقاضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید