تومور سرطانی با نانوذرات اکسیدمس از بین می رود

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، یافته های اخیر نشان می دهد که نانوذرات اکسیدمس می تواند به درمان سرطان کمک کند. این نانوذرات قادرند تومور سرطانی را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را علیه تومور سرطانی تحریک کنند.

تومور سرطانی با نانوذرات اکسیدمس از بین می رود

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، یک تیم تحقیقات بین رشته ای از دانشگاه لوون در بلژیک، موسسه لایبنیز، دانشگاه لوانینا و دانشگاه برمن پیروز شدند از نانوذرات مس برای از بین بردن تومور های سرطانی استفاده کنند. در این روش از ایمنی درمانی نیز استفاده شده است. یافته های محققان نشان می دهد که بعد از این روش درمانی، سرطان دوباره عود نمی کند.

به تازگی دانشمندان از ایمنی درمانی برای مقابله با سرطان استفاده می کنند. با این حال در برخی موارد، ایمنی درمانی پیروز نبوده است. این گروه تحقیقاتی دریافتند که نانوذرات اکسیدمس می تواند روی تومور سرطانی تاثیرگذار باشد. با این روش محققان می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند بدون اینکه سلول های سالم آسیبی ببینند.

استفان سونن از محققان این پروژه می گوید: هر ماده ای که در مقیاس نانومتری ایجاد کنید ویژگی های متفاوتی نسبت به حالت توده ای دارد. اکسید های فلزی در حجم بالا برای بدن سمی است، اما در مقیاس نانومتری و کنترل شده، این مواد ایمن بوده و ضدسرطان نیز هستند.

در این تحقیقات، محققان از نانوذرات برای درمان سرطان استفاده کردند و سپس از ایمنی درمانی نیز کمک گرفتند. مانشیان از محققان این پروژه می گوید: ما دریافتیم که ترکیبات مس نه تنها به صورت مستقیم سلول های تومور را از بین می برد، بلکه به سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند تا به مقابله با تومور برخیزند.

ترکیب نانوذرات و ایمنی درمانی موجب می شود تا تومور به کلی از بین برود، در نتیجه می توان از آن به عنوان واکسن برای سرطان روده و ریه استفاده کرد. این گروه آزمایش هایی روی موش ها انجام داده و نتایج مثبتی دریافت کرده اند.

براساس ادعای محققان این پروژه، از این روش می توان برای مقابله با 60 درصد از سرطان ها استفاده کرد.

یکی از مزیت های این روش آن است که نیاز به شیمی درمانی ندارد؛ بنابراین، اثرات جانبی کمتری نسبت به شیمی درمانی دارد.

این گروه تحقیقاتی قصد دارند تا این روش را روی بافت بیمار که از بدن او جدا شده مورد آزمایش قرار دهند. در صورتی که این آزمایش نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد، برنامه ریزی برای انجام آزمون بالینی انجام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1943

به "تومور سرطانی با نانوذرات اکسیدمس از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تومور سرطانی با نانوذرات اکسیدمس از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید