تکذیب فدراسیون فوتبال زشت بود، نسخه انگلیسی اساسنامه را نداشتند!

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، چالش جدید فدراسیون فوتبال ایران استفاده از اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت و کپی آن برای ارائه به فیفا در سال 2018 است.

تکذیب فدراسیون فوتبال زشت بود، نسخه انگلیسی اساسنامه را نداشتند!

هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال امروز فاش کرد که فدراسیون فوتبال ایران اساسنامه کویت را کپی نموده و حتی در این کپی کاری مرتکب اشتباه شده است.

فدراسیون فوتبال هم ساعاتی بعد با انتشار بیانیه ای، اظهارات نصیرزاده را تکذیب و تاکید نمود که این ادعا صحت ندارد.

مجله تصویر و سرگرمی برای پیگیری بیشتر این موضوع با هوشنگ نصیرزاده تماس گرفت تا ابعاد تازه تری از اقدامات فدراسیون فوتبال تعیین گردد.

نصیرزاده از فدراسیون فوتبال بابت تکذیب ادعایش، انتقاد و اظهار داشت که این فدراسیون تا بهمن ماه سال گذشته حتی نسخه انگلیسی اساسنامه اش را نداشته است!

فدراسیون نسخه انگلیسی اساسنامه اش را نداشت!

این کارشناس حقوق فوتبال به مجله تصویر و سرگرمی، گفت: در خلال صحبت های امروزم اظهار داشتم اساسنامه ای که فدراسیون فوتبال ایران از کویت کپی نموده است، ارتباطی به اساسنامه پیشنهادی فعلی ندارد و مربوط به سال 2018 بوده است. موضوع ارسال اساسنامه کویت برای الان نیست.

نصیرزاده ادامه داد: نکته دیگر این است که فدراسیون فوتبال نسخه انگلیسی اساسنامه سال 1390 خود را در اختیار نداشت. فدراسیون نسخه فارسی را به یک دارالترجمه داده بود تا اساسنامه را از فارسی به انگلیسی برگرداند و متاسفانه دارالترجمه هم ناقص کارش را انجام داده بود. آنها حتی عنوان فدراسیون فوتبال را اشتباه ترجمه نموده بودند.

اساسنامه انگلیسی به خاطر تعمیرات نرم افزار پاک شده بود

وی تاکید نمود: این من بودم که در بهمن ماه گذشته نسخه انگلیسی اساسنامه سال 1390 را به ابراهیم شکوری سرپرست وقت دبیرکلی فدراسیون فوتبال تحویل دادم.

این کارشناس حقوق فوتبال در پاسخ به این سئوال که چرا فدراسیون فوتبال اساسنامه خودش به زبان انگلیسی را نداشته است؟ اظهار کرد: ظاهراً اساسنامه در سیستم کامپیوتری و نرم افزاری فدراسیون بوده است ولی به خاطر تعمیرات نرم افزاری، از سامانه فدراسیون پاک شده بود.

ایمیل ها را رو نمی کنم

وی اضافه نمود: وقتی هم که اساسنامه انگلیسی را نداشتند، سراغ اساسنامه کویت رفتند. این دیگر نیازی به تکذیب ندارد. بنده ایمیل ها را دارم. چون خودم را جزو خانواده فوتبال می دانم این ایمیل ها را رو نمی کنم.

نصیرزاده گفت: نمی دانم چرا فدراسیون حرفهایم را تکذیب کرد. ایمیل ها در اختیار من هست. هر کدام از اعضای فدراسیون خواستند ایمیلشان را بدهند تا برایشان بفرستم. افرادی هم که در این ماجرا دخیل بودند، تعیین هستند.

فیفا اساسنامه کویت را اصلاح کرد و فرستاد!

وی اعلام کرد: بحثی که می گفتند فیفا اعلام نموده که نسخه انگلیسی و فارسی اساسنامه یکی نیست، از همین جا پیش آمده است. یعنی حتی یک نفر هم نبوده که اساسنامه را بخواند و متوجه بگردد این اساسنامه از کویت بوده است؟

نصیرزاده در پاسخ به این سئوال که آیا فیفا متوجه این تقلب فدراسیون فوتبال ایران شده است؟ اظهار کرد: نمی دانم. شاید متوجه نشده باشد ولی همان اساسنامه کویت را برایمان اصلاح کردند و فرستادند!

شکوری می تواند شهادت بدهد

کارشناس حقوق فوتبال اضافه نمود: بهمن ماه به اتاق سرپرست دبیر کل فدراسیون رفتم و نسخه انگلیسی اساسنامه را روی کامپیوتر او ریختم. حتی مکاتباتی که با فیفا در سال 1390 صورت گرفته بود را به شکوری دادم. شکوری شاهد است و می تواند شهادت بدهد که شما نسخه انگلیسی اساسنامه را نداشتید.

شما از کجا متوجه شدید فدراسیون فوتبال نسخه انگلیسی اساسنامه را ندارد؟ نصیرزاده در پاسخ به این سئوال گفت: من هم ابتدا نمی دانستم. در چند برنامه تلویزیونی شرکت کردم و به تدریج متوجه این موضوع شدم. وقتی هم به فدراسیون فوتبال رفتم، فهمیدم که اساسنامه انگلیسی را ندارند.

تکذیب فدراسیون زشت بود؛ باید می گفتند اشتباه کردیم

نصیرزاده با انتقاد از فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: ما در فدراسیون زحمت کشیده بودیم و اطلاعاتمان زیاد است. حداقل فرق اساسنامه کویت با ایران را می دانستیم ولی از ما استفاده نکردند.

این کارشناس حقوقی در خاتمه گفت: الان هم زشت است که تکذیب می کنید. تمام ایمیل ها پیش من است ولی نمی خواهم آنها را رو کنم. فدراسیون فوتبال باید اعلام می کرد خودش اشتباه نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 3788

به "تکذیب فدراسیون فوتبال زشت بود، نسخه انگلیسی اساسنامه را نداشتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب فدراسیون فوتبال زشت بود، نسخه انگلیسی اساسنامه را نداشتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید