خانه پدری دوباره اکران می گردد؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، این روزها که خبر قتل رومینا اشرفی توسط پدرش سوژه رسانه ها و فضای مجازی شده، گامه زنی ها درباره فیلم خانه پدری و اکران دوباره آن هم داغ شده است.

خانه پدری دوباره اکران می گردد؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از خبرآنلاین، این روزها که خبر قتل رومینا اشرفی، دختر 14 ساله به دلیل تعصب و با نام غیرت توسط پدرش سوژه رسانه ها و فضای مجازی شده، گویی فیلم خانه پدری را دوباره سازی نموده است.

هرچند اولین واکنش کیانوش عیاری، کارگردان فیلم، نشان از دلخوری فیلم ساز بر تلخی های رفته بر این فیلم است، اما او همچنان حرف های ناگفته زیاد دارد. عیاری در نخستین واکنش خود به قتل این دختر به ایسنا گفته بود: این اتفاق ها در ایران رخ نمی دهد. من این شایعات را باور نمی کنم.

عیاری در گفت وگوی کوتاهی درباره نوع واکنش خود که به گونه ای کنایه استنباط شده بود بیان نمود: من درباره داستان و مسائل پیرامون زیاد گفته ام. دیگر باید چه می گفتم تا همگان باور نمایند که داستان فیلم من مبتنی بر واقعیت است!؟.

او در ادامه درباره تأثیرات فیلم بر شکل دهی افکار عمومی شرح داد: به یاد می آورم روزی که فیلم بودن یا نبودن را می ساختم، پروفسور ماندگار می گفتند ما در نهایت خوش بینی برای پیداکردن کسانی که بپذیرند قلب عزیز ازدست رفته شان را به بیمار نیازمند اهدا نمایند نهایتا به زحمت به سالی سه یا چهار نفر محدود می شدند، اما زمانی که فیلم بودن یا نبودن از تلویزیون پخش شد، آن قدر داوطلبان اهدای قلب زیاد شد که واقعا وقتی برای پاسخ گویی به همه آنها نداشتیم! حالا حکایت خانه پدری همین است. اگر مخالفت های بی مورد درباره این فیلم وجود نداشت و اجازه می دادند که فیلم به شکل وسیع اکران گردد، شاید پدر خانم اشرفی این فیلم را می دید و کمی فکر می کرد. همه ما باید بدانیم این مسئله بسیار مهم است و نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

کارگردان فیلم کاناپه در برابر این پیشنهاد که اگر دوباره امکانی فراهم گردد تا فیلم خانه پدری اکران گردد، چه واکنشی خواهد داشت، گفت: قطعا موافق آن خواهم بود، چون مردم باید چنین فیلم هایی را ببینند. اصلا همین الان درخواست می کنم فیلم خانه پدری را دوباره به خاطر مردم و حفظ امنیت و سلامت روان جامعه اکران کنید.

خانه پدری در سال 1389 ساخته شد. به دلیل یک صحنه قتل حدود یک دهه اکران نشد و در نهایت سال گذشته امکان اکران محدود پیدا کرد. داستان این فیلم از اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی شروع می گردد و درباره پدری است که به همراهی پسرش، دخترش را به جرم اینکه آبروی خانواده را برده است، می کشد و در خانه اش به خاک می سپارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 3184

به "خانه پدری دوباره اکران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه پدری دوباره اکران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید