جهانپور: مخاطبان با رعایت توصیه ها در جشنواره شرکت نمایند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: جشنواره سی و نهم با محدودیت ها و ارزیابی که از ریسک آن وجود دارد برگزار خواهد شد و از مردم استدعا داریم در این دوره جشنواره با رعایت اصول و توصیه نامه های بهداشتی شرکت نمایند.

جهانپور: مخاطبان با رعایت توصیه ها در جشنواره شرکت نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، کیانوش جهانپور رئیس مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در در دبیرخانه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، از ستاد برگزاری و بخش های مختلف اجرایی جشنواره بازدید کرد و در جریان چگونگی برگزاری این دوره جشنواره و جزئیات برنامه های طراحی شده جهت اجرای پروتکل های بهداشتی در سینماها در سطح دوم و سوم (نمایش برای رسانه ها، هنرمندان و نمایش برای مردم) نهاده شد.

شنمایندگی در اوضاع، جای هشدار را باقی می گذارد

کیانوش جهانپور در این بازدید در گفت وگو با ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، گفت: این انتظار که جشنواره مانند سال های قبل برگزار گردد طبیعتا وجود ندارد. اگرچه به واسطه محدودیت هایی که اعمال شده، شرایط مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از کرونا با نزدیک شدن به روزهای برگزاری جشنواره بهبود پیدا نموده است اما نکته مهم آن است که این موضوع وجهی شنماینده دارد و این شنمایندگی در اوضاع، این هشدار را باقی می گذارد که رعایت پروتکل های بهداشتی، شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی باید صورت بگیرد لذا جشنواره امسال تفاوت عمده ای با کلیه ادوار گذشته خود دارد.

استقبال حداکثری از جشنواره امسال مقدور نیست

رئیس مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت: البته ممکن است در این اوضاع ظرفیت های جدیدی هم در ارتباط با مخاطب به وجود بیاید. اما جشنواره سی و نهم با محدودیت ها و ارزیابی که از ریسک آن وجود دارد برگزار خواهد شد و امیدواریم جشنواره در سال آینده به روال سال های قبل خود بازگردد و یک استقبال حداکثری از سوی مخاطبانش داشته باشد. نکته ای که قاعدتاً در امسال مقدور نیست.

او گفت: پروتکل ها و شیوه نامه هایی که وزارت بهداشت در نظر گرفته است به نوعی جامع است که وادی ها و مشاغل مهم از جمله سینما و مسائل مربوط به جشنواره را هم شامل می گردد.

جهانپور ادامه داد: در مشخص پروتکل ها سعی بر این بوده که ضمن حفظ این رویدادها در برگزاری آن محدودیت هایی اعمال گردد که هم سلامت رویداد و هم سلامت مخاطبان در آن لحاظ گردد.

رئیس مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هنر و به خصوص هنر هفتم از جهت انتقال پیغام، اطلاع رسانی، آموزش و همچنین از جهت ثبت رویدادها و تجربیاتی که اتفاق افتاده به عنوان یک نگاه زیبایی شناسانه و خلاق در کنار کادر درمان و حافظان سلامت خواهد بود. سینما با نحوه ارتباط چندجانبه و غیر خطی که دارد قاعدتاً در این زمینه موثرتر، راهگشاتر و با ضریب نفوذ بیشتری عمل خواهد نمود.

مردم با رعایت اصول و توصیه نامه های بهداشتی در جشنواره شرکت نمایند

او خطاب به مخاطبان سینمای ایران تأکید کرد: استدعایی که از مردم داریم آن است که در جشنواره فیلم فجر به عنوان مهم ترین رخداد سینمایی کشور با رعایت اصول و توصیه نامه های بهداشتی شرکت نمایند و همزمان از این جشنواره و رویداد استفاده کافی را ببرند.

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن 99 همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد برگزار خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 6818

به "جهانپور: مخاطبان با رعایت توصیه ها در جشنواره شرکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانپور: مخاطبان با رعایت توصیه ها در جشنواره شرکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید