دستکاری پلاک خودرو چه مجازاتی دارد؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، بر اساس قانون تغییر در پلاک وسیله نقلیه جرم به حساب می آید و قانون برای آن مجازاتی در نظر گرفته است.

دستکاری پلاک خودرو چه مجازاتی دارد؟

به گزارش خبرنگار ، مدتی است که بسیاری از افراد برای دور زدن قانون از روش های مختلف استفاده می نمایند و برای وارد شدن در طرح ترافیک اقدام به مخدوش کردن یا دستکاری پلاک خودرو خود می نمایند.

اما موضوع مهم آن است که بدانیم بر اساس قانون دستکاری کردن پلاک خودرو جرم به حساب می آید و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است.

بر اساس ماده 720 قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک وسیله نقلیه خود را مخدوش کند مجرم به حساب می آید و باید مجازات قانونی را طی کند.

بر اساس قانون مجازات اسلامی هر فردی که در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری زمینه، آبی یا کشاورزی تغییر ایجاد کند یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را روی وسیله نقلیه خود نصب کند، مشمول مجازات قانونی می گردد.

علاوه بر تغییر پلاک یا استفاده از پلاک دیگران اگر هر شخصی در شماره شاسی موتور یا پلاک وسیله نقلیه موتوری یا پلاک های موتور و شاسی که از طرف کارخانه سازنده حک و نصب شده اند بخواهد بدون مجوز هدایت و رانندگی تغییر ایجاد و آن را از صورت اصلی کارخانه خارج کند، باید مجازات قانونی را طی کند.

بر اساس قانون افرادی که در پلاک وسیله نقلیه خود تغییر ایجاد می نمایند به حبس از 6 ماه تا 1 سال محکوم می شوند و در صورت شناسایی از سوی ضابطان باید این مجازات قانونی را تحمل نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2011

به "دستکاری پلاک خودرو چه مجازاتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکاری پلاک خودرو چه مجازاتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید