دولت ائتلافی جدید یونان تشکیل شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرنگاران: دولت ائتلافی یونان بین حزب چپگرای سیریزا که در انتخابات اخیر به پیروزی رسیده و حزب راستگرای یونانی های مستقل، تشکیل شده است.

دولت ائتلافی جدید یونان تشکیل شد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی به نقل از ایندیپندنت، دولت ائتلافی جدید یونان پس از مذاکراتی که کمتر از یک ساعت بین رهبران دو حزب سیریزا و یونانی های مستقل انجام شد، شکل گرفته است. دو طرف ظاهرا اختلافات متعدد خود را کنار گذاشته و موضعی واحد در مخالفت با سیاست های ریاضتی تحمیل شده از سوی اتحادیه اروپا، اتخاذ نموده اند.

وولف پیکولی اقتصاددان، در این باره به بلومبرگ گفت: گرچه حزب سیریزا ممکن است از ماه عسل کوتاه خود، لذت ببرد ولی تشکیل ائتلاف جدید با یک حزب راستگرا، مستلزم تنش و درگیری بین دو حزب خواهد بود و این مساله می تواند منجر به بی ثباتی گردد.

وی اضافه کرد: این بدترین دستاورد ممکن بود. یونانی های مستقل یک حزب ملی گرا هستند و این یک ائتلاف بد است. هر دو حزب سیاسی نیز تجربه چندانی در اداره دولت ندارند.

آلکسیس تسیپراس نخست وزیر جدید یونان خواهد بود و انتظار می رود تا اواخر امروز دوشنبه، اعضای کابینه خود را به رئیس جمهور معرفی کند.

ترکیبی از 149 نماینده حزب سیریزا و 13 نماینده حزب یونانی های مستقل، اکثریت مجلس یونان را تشکیل خواهند داد. 162 کرسی از مجموع 300 کرسی مجلس یونان در اختیار این دو حزب خواهد بود.

پانوس کامنوس رهبر حزب یونانی های مستقل در این باره تاکید نمود: من می خواهم در شرایط کنونی بگویم که یک دولت وجود دارد. یونانی های مستقل به آلکسیس تسیپراس به عنوان نخست وزیر، رای اعتماد خواهد داد.

پیروزی حزب چپگرای سیریزا در انتخابات روز گذشته یونان، این کشور را در آستانه خروج از منطقه یورو و اختلاف با وام دهندگان بین المللی بر سر اجرای سیاست های ریاضتی قرار داده است.تسیپراس پس از پیروزی در انتخابات، بار دیگر قول داده است تا به کوشش خود برای مذاکره مجدد با وام دهندگان بین المللی در مورد وام 240 میلیارد یورویی، ادامه دهد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 732

به "دولت ائتلافی جدید یونان تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ائتلافی جدید یونان تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید