اخبار سیاسی

رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه در زمینه آخرین تحولات منطقه و دنیا

وزرای خارجه چین و روسیه ضمن رایزنی در زمینه مسائل دوجانبه، درباره موضوع هسته ای ایران و آخرین تحولات در ونزوئلا به گفت وگو پرداختند.

27 مرداد 1398

گزارش ، راه چاره چین در برابردستهای سیاه آمریکا در هنگ کنگ

اظهارات مقامات چین درباره ناآرامی های هنگ کنگ و انتقاد از آمریکا برای نقش داشتن در این تنش نگرانی هایی را درباره احتمال اعزام نیروی نظامی مطرح نموده است.

23 مرداد 1398

پکن: بهترین دوره روابطمان با امارات را تجربه می کنیم

سفیر چین در امارات متحده عربی در یک مصاحبه ضمن تمجید روابط خوب پکن و ابوظبی، به ابراز نگرانی درباره درباره تنش ها در منطقه خلیج فارس و تاسف درباره کاهش تعهدات برجامی ایران پرداخت.

23 مرداد 1398

دیدار پوتین با رئیس جمهوری سنگاپور

رئیس جمهوری روسیه در شروع سفر خود به سنگاپور برای شرکت در دو نشست سران منطقه ای، با رئیس جمهوری این کشور دیدار و روند توسعه مشارکت دوجانبه را مورد آنالیز قرار داد.

21 مرداد 1398

باقری: زمان را از دست ندهیم به حضور مرادی در جهانی تایلند هم خوشبینم، او باید هر چه زودتر به هانوفر برود

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری گفت: هر ساعت و هر لحظه ای که بدون انجام اقدام درمانی برای سهراب مرادی می گذرد، خسارت دیگری را به همراه دارد، او باید هر چه زودتر راهی هانوفر گردد.

20 مرداد 1398

سفیر ایران در پکن چین: اگر دولت ترامپ برای مذاکره استوار بود از برجام خارج نمی شد

سفیر ایران در پکن با بیان اینکه تحریم های جدید یک بار دیگر ثابت کرد آمریکایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و نمی گردد با آنها مذاکره کرد، گفت: اگر دولت ترامپ در این خصوص استوار بود، از برجام خارج نمی شد.

17 مرداد 1398

خبرنگاران آمریکا از تحریک بیشتر جنگ تجاری با چین عقب نشینی کرد

تهران- خبرنگاران- در راستای کاهش تنش جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن و دیدار احتمالی ترامپ با پینگ، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا سخنرانی خود علیه سیاست های چین را تعلیق کرد.

15 مرداد 1398

خبرنگاران گزارش رویترز از کوشش اروپایی ها برای حفظ برجام

تهران- خبرنگاران- خبرگزاری رویترز بامداد چهارشنبه در گزارشی از کوشش های اروپا برای حفظ برجام و احتمال سفر وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه به تهران اطلاع داد و این اقدامات را آخرین کوشش ها در جهت دیپلماتیک خواند.

13 مرداد 1398

نخست وزیر کانادا در مورد انتخابات آینده این کشور ابراز نگرانی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه دی پرسه، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در سخنانی نسبت به انتخابات پارلمانی 2019 ابراز نگرانی کرد.

12 مرداد 1398

رایزنی های ظریف با وزرای خارجه نیوزیلند و استرالیا در سنگاپور

وزیر خارجه ایران که در سنگاپور حضور دارد با وزرای خارجه نیوزیلند و استرالیا ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه را مورد آنالیز قرار داد.

11 مرداد 1398

واکنش هلند به تقاضای آمریکا برای حضور در خلیج فارس

وزیر خارجه هلند گفت که دولت این کشور دو ماه دیگر و بعد از ارزیابی خطرات امنیتی، به درخواست آمریکا برای حضور در خلیج فارس پاسخ خواهد داد.

9 مرداد 1398

هشدار چین به کانادا درباره یارکشی سیاسی

سفیر چین در کانادا از مقامات این کشور خواست برای برطرف مسائل بین دو کشور، به دنبال یارکشی سیاسی نباشند و کوشش نمایند اختلافات را به وسیله گفت وگوی دوجانبه حل نمایند.

8 مرداد 1398

روسای جمهوری چین و روسیه: با یکجانبه گرایی مبارزه می کنیم

رئیس جمهوری روسیه اعلام نمود که کشورش آماده است تا علاوه بر تامین نفت و گاز مورد احتیاج چین، سویا و دیگر محصولات کشاورزی بیشتری را نیز به این کشور صادر کند.

7 مرداد 1398

رایزنی پمپئو با همتای کانادایی پیرامون ایران و اختلاف ریاض-اُتاوا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزیر خارجه آمریکا در گفتگویی تلفنی با همتای کانادایی خود، پیرامون شماری از موضوعات بین المللی علی الخصوص اختلافات اخیر بین کانادا و عربستان به رایزنی پرداخت.

6 مرداد 1398

هشدار نظامی پکن به واشنگتن

چین می گوید اگر جنگی بین این کشور و آمریکا در بگیرد برای تمام دنیا فاجعه بار خواهد بود. وی فنگه، وزیر دفاع چین روز یکشنبه 12 خرداد با اعلام این مطلب به آمریکا هشدار داد در امور مربوط به اختلافات امنیتی و سرزمینی این کشور با همسایگانش از جمله تایوان و دیگر...

5 مرداد 1398

چین: تشدید مناقشات تجاری یک تروریسم مالی از سوی آمریکا است

یک دیپلمات ارشد چینی بر این باور است که تشدید منازعات و مناقشه های تجاری از سوی آمریکا، یک تروریسم عریان مالی به شمار می رود.

5 مرداد 1398

چین: تنش در خلیج فارس بر اقتصاد دنیا تاثیر منفی خواهد گذاشت

پکن- خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اینکه موضع چین در خصوص مناقشه ایران و آمریکا روشن است تاکید نمود:تنش در منطقه خلیج فارس در حال حاضر منافع هیچ کشوری را تامین نخواهد کرد و بر امنیت سیاسی جهانی و اقتصاد جهانی تاثیر منفی خواهد داشت.

28 تیر 1398

مرفاوی: در ابتدای فصل برای تمدید قرارداد شفر عجله کردند، مجیدی عاقل و زرنگ است

صمد مرفاوی، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران تأکید کرد که مسئولان این باشگاه در ابتدای فصل برای تمدید قرارداد وینفرد شفر عجله کردند.

24 تیر 1398

چین: آمریکا آینده سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید

پکن- خبرنگاران- چین با انتقاد شدید از تعرفه های فزاینده آمریکا و سیاست های حمایتی یکجانبه این کشور تاکید نمود که واشنگتن آینده سازمان تجارت جهانی را به خطر انداخته است.

21 تیر 1398

روسیه شورای نظامی انتقالی سودان را به رسمیت شناخت

مسکو - خبرنگاران - نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که کشورش شورای نظامی انتقالی سودان را به رسمیت شناخته و امیدوار به گسترش روابط دو جانبه است.

17 تیر 1398
تعداد: (58)