اخبار سیاسی

کاخ باهیه، درخششی تاریخی در مراکش، عکس

این کاخ در سال 1866 تا 1867 توسط سی موسی ساخته شد و با 150 اتاق و یک بخش حرمسرا، حدود 8 هکتار مساحت دارد و در مرکز محله قدیمی شهر مراکش واقع شده است. در دوران قیومیت فرانسه این بنا محل اقامت ژنرال بود و امروزه نیز یکی از بهترین و دیدنی ترین موزه های تاریخی عمومی...

8 مهر 1399

نیترات آمونیوم چیست و در چه صورتی منفجر می شود؟

ذخیره سازی ایمن نیترات آمونیوم به این معنی است که این ماده باید به دور از منبع آتش باشد، از هر ماده ای که قابلیت اشتعال زایی دارد دور باشد و به مقدار کم در محفظه های مخصوص نگهداری شود و محفظه ها به قدر کافی از هم فاصله داشته باشند، به طوری که اگر یکی دچار...

7 مهر 1399

حامیان تروریسم شاهد فروپاشی طرحهای خود در سوریه هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، علی ایوب وزیر دفاع سوریه اعلام نمود که تروریسم رو به قهقراست و حامیان آن به طور عینی فروپاشی برنامه های خود را به برکت پایداری اسطوره ای سوری، می بینند.

6 مهر 1399

چه نوع بنر های تبلیغاتی مخاطبین را بیشتر به خود جذب میکند ؟

چاپ بنر یکی از اصلی ترین راه برای معرفی یک شرکت به افراد یا انتقال یک پیغام به مردم است، چاپ بنر علاوه بر انتقال پیغام خود به افکار دیگران می تواند زیبایی های بصری و هنری خود را هم به نمایش بگذارد، بنر ها در تبلیغات نقش مهمی را ایفا میکنند و میتوانند برای...

6 مهر 1399

انتشارات هری پاتر امتیاز کتاب دالایی لاما را گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بوکسلر، انتشارات بلومسبری صاحب امتیاز کتاب های هری پاتر توانسته رقبای انگلیسی خود را کنار زده و امتیاز چاپ کتاب جدید دالایی لاما رهبر بوداییان تبت را کسب کند.

6 مهر 1399

آمریکایی ها سال آینده افغانستان را ترک می نمایند

ایسنا نوشت: آمریکا به روسیه هشدار داد، ایجاد تهدیدات برای امنیت سربازانش در افغانستان را نمی پذیرد. وزیر خارجه آمریکا همچنین خاطرنشان کرد که تا ماه مه سال آینده میلادی نیروهای کشورش از افغانستان خارج خواهند شد.

5 مهر 1399

کرونا در اروپا، از وخامت اوضاع در فرانسه تا اعتراضات ضد محدودیت ها در برلین

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا از عبور موارد ابتلای روزانه در فرانسه از مرز هفت هزار نفر و برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در برلین خبر می دهد.

4 مهر 1399

برگزاری انتخابات بدون تغییر نظام پارلمانی فاقد ارزش است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، حسن سالم نماینده مجلس عراق به اقدام مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در مشخص موعد برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام واکنش نشان داد.

3 مهر 1399

در زمان و مکان مناسب به اقدامات مُضر امارات واکنش نشان خواهیم داد

به گزارش خبرنگاران، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: امارات اقدامات مُضری را در لیبی و سوریه مرتکب شده است که ما در زمان و مکان مناسب به آن واکنش نشان خواهیم داد.

2 مهر 1399

پیش بینی متوسط افزایش حجم نقدینگی 99؛ هر روز 1900 میلیارد تومان

خبرنگاران : سیاست گذار پولی گفت حجم نقدینگی تا 26 روز تیرماه سال جاری 9.1 درصد نسبت به خاتمه سال گذشته رشد داشته است.

2 مهر 1399

پای اکبر طبری و حامد بهداد به عصر جدید باز شد!

شب گذشته، آتش بازی و استندآپ کمدی شرکت کنندگان عصر جدید، هیجان را برای مخاطبان به ارمغان آورد.

29 شهریور 1399

دلایل نشت اطلاعات در فضای مجازی

رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ICT مشکل فنی در طراحی، پیاده سازی و مدیریت سیستم را از دلایل نشت اطلاعات در فضای مجازی برشمرد و گفت: در بیشتر شکایات نشت داده در شبکه های اجتماعی، کاربر مقصر است.

25 شهریور 1399

چرا بعضی مدیران کل استان اصفهان جلسه با دانشجویان را لغو کردند؟!

جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های اصفهان در نامه ای به استاندار این استان درباره لغو جلسه با دانشجویان از سوی بعضی مدیران کل استان سوالاتی را مطرح کردند.

23 شهریور 1399

وزیر جنگ دوران صدام در زندان مُرد

به گزارش خبرنگاران، سلطان هاشم وزیر جنگ دوران حاکمیت رژیم بعث در عراق بر اثر سکته قلبی در زندان الحوت شهر ناصریه مرکز استان ذی قار مُرد.

22 شهریور 1399

نخست وزیر ایتالیا وارد بیروت شد

نخست وزیر ایتالیا به منظور ملاقات با مقامات لبنانی وارد بیروت شد.

20 شهریور 1399

خبرنگاران ترانزیت ریلی کالا بین هند و روسیه به وسیله ایران

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اتصال ریلی چابهار به زاهدان گفت: ایران می تواند از این جهت برای انتقال بار کشورهای حوزه سی. آی. اس به دریای عمان و همچنین ترانزیت ریلی هند و روسیه بهره بگیرد.

17 شهریور 1399

تقدیر وزیر علوم از مرکز مشاوره و کانون همیاران سلامت روان دانشگاه الزهرا (س)

آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار گردید.

13 شهریور 1399

کوشش سنای آمریکا برای جلوگیری از خروج کامل نظامی از افغانستان

کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا به لایحه ای جهت ایجاد موانعی برای جلوگیری از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان رأی مثبت داد.

9 شهریور 1399

شرایط موزه ها و اماکن تاریخی در صورت شیوع مجدد کرونا

در دور نخست آغاز اپیدمی کرونا که بعد از گذشت سه هفته از آغاز آن، دستور رسید تا موزه های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی هم به لیست تعطیل شده ها اضافه شوند، وزیر میراث فرهنگی هر اقدامی از تعطیلی گرفته تا فعالیت های محدود موزه ها را به دستور ستاد کرونا تعمیم...

8 شهریور 1399

دولت افغانستان آماده مذاکره با طالبان است

رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان از آمادگی کابل برای مذاکره با طالبان خبر داد.

6 شهریور 1399
تعداد: (340)