رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد

رئیس کل نهضت العلمای اندونزی به عنوان بزرگترین سازمان اسلامی این کشور به جمع واقفین علم و فناوری جایزه مصطفی(ص) پیوست.

رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، طی جلسه ای که با حضور عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، اقبال سلام رئیس وقف و دارایی این سازمان و نمایندگان اعزامی از جایزه مصطفی(ص) برگزار گردید، مسئولین نهضت العلما به عضویت افتخاری صندوق سرمایه ­گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) درآمدند.

عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، انگیزه و احساس خود پس از پیوستن به جمع واقفین جایزه مصطفی(ص) را اینطور بیان نمود: از طرف خودم و از طرف جمعیت نهضت العلما تلاش­ شما را در جهت بزرگداشت بالاترین کلمه یعنی الله به وسیله سازمان شما در جهت یکپارچگی اقشار مختلف به دست دلسوزتان را ارج می­نهم.

در این جلسه ضمن معرفی جایزه مصطفی(ص) و آنالیز زمینه ­های همکاری فی مابین، اتحاد مسلمانان و دوری جستن از تفرقه مورد تاکید نهاده شد و عدم تعلق خاطر به مسائل سیاسی و تمرکز به امور مسلمین و پیشرفت و توسعه، از تاکیدات طرفین بود.

لازم به ذکر است نهضت العلما بزرگترین سازمان اسلامی پرجمعیت­ ترین کشور مسلمان در اندونزی است که اعضای آن تا 70 میلیون نفر تخمین زده شده است. تعداد 160 دانشگاه­ و 21 هزار مدرسه در اندونزی وابسته به نهضت العلما هستند.

به گزارش خبرنگاران، جایزه مصطفی(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر دنیا اسلام اعطا می گردد. این جایزه به احترام نام پیامبر اعظم اسلام(ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی، به معنای برگزیده نام گذاری شده است.

جایزه مصطفی(ص) چهار رشته علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و زمینه های علم و فناوری را تحت پوشش قرار می دهد. برگزیدگان در هر رشته علاوه بر دریافت لوح و مدال مخصوص جایزه، مبلغ 500 هزار دلار جایزه ویژه نیز دریافت می نمایند که مبلغ آن از محل موقوفات جایزه تأمین می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 24 مهر 1398 شناسه مطلب: 824

به "رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید