رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس کل نهضت العلمای اندونزی به عنوان بزرگترین سازمان اسلامی این کشور به جمع واقفین علم و فناوری جایزه مصطفی(ص) پیوست.

رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی مجله تصویر و سرگرمی، طی جلسه ای که با حضور عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، اقبال سلام رئیس وقف و دارایی این سازمان و نمایندگان اعزامی از جایزه مصطفی(ص) برگزار گردید، مسئولین نهضت العلما به عضویت افتخاری صندوق سرمایه ­گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) درآمدند.

عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، انگیزه و احساس خود پس از پیوستن به جمع واقفین جایزه مصطفی(ص) را اینطور بیان نمود: از طرف خودم و از طرف جمعیت نهضت العلما تلاش­ شما را در جهت بزرگداشت بالاترین کلمه یعنی الله به وسیله سازمان شما در جهت یکپارچگی اقشار مختلف به دست دلسوزتان را ارج می­نهم.

در این جلسه ضمن معرفی جایزه مصطفی(ص) و آنالیز زمینه ­های همکاری فی مابین، اتحاد مسلمانان و دوری جستن از تفرقه مورد تاکید نهاده شد و عدم تعلق خاطر به مسائل سیاسی و تمرکز به امور مسلمین و پیشرفت و توسعه، از تاکیدات طرفین بود.

لازم به ذکر است نهضت العلما بزرگترین سازمان اسلامی پرجمعیت­ ترین کشور مسلمان در اندونزی است که اعضای آن تا 70 میلیون نفر تخمین زده شده است. تعداد 160 دانشگاه­ و 21 هزار مدرسه در اندونزی وابسته به نهضت العلما هستند.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، جایزه مصطفی(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر دنیا اسلام اعطا می گردد. این جایزه به احترام نام پیامبر اعظم اسلام(ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی، به معنای برگزیده نام گذاری شده است.

جایزه مصطفی(ص) چهار رشته علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و زمینه های علم و فناوری را تحت پوشش قرار می دهد. برگزیدگان در هر رشته علاوه بر دریافت لوح و مدال مخصوص جایزه، مبلغ 500 هزار دلار جایزه ویژه نیز دریافت می نمایند که مبلغ آن از محل موقوفات جایزه تأمین می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 824

به "رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی عضو جایزه مصطفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید