رئیس جشنواره کن: غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، پیر لسکیور رئیس جشنواره مهم فیلم کن بیان کرد همچنان به برگزاری این رویداد سینمایی در تاریخ اصلی خوشبین است اما در صورت عدم فروکش ویروس کرونا غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت.

رئیس جشنواره کن: غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از فیگارو، پس از اعلام رسمی دولت فرانسه و ممنوعیت تجمعات بیش از هزار نفر در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برآورد ها درباره احتمال تغییر تاریخ برگزاری هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن بار دیگر قوت گرفت.

پیر لسکیور رئیس جشنواره کن در مصاحبه ای جدید با روزنامه فرانسوی فیگارو مطرح نمود که نسبتا به به برگزاری جشنواره در تاریخ مقرر خوشبین هستیم و امیدواریم دوره اوج شیوع ویروس کرونا تا خاتمه ماه مارس به خاتمه برسد اما غیرمسئولانه نیز تصمیم نخواهیم گرفت و در غیر این صورت جشنواره را لغو میکنیم.

تا به امروز نزدیک به 1800 نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده اند و بیش از 33 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

لسکیور همچنین درباره علت رد کردن پیشنهاد یک شرکت بیمه برای بیمه کردن جشنواره در مقابل بیماری های همه گیر نیز شرح داد: پیشنهاد این کمپانی بیمه 12 روز پیش (قبل از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به فرانسه) به ما رسید و به طور کلی نامناسب بود و تنها تا سقف 2.2 میلیون دلار هزینه ها را پوشش می داد در صورتی که بودجه برگزاری جشنواره کن 36 میلیون دلار است و البته که ما این پیشنهاد را رد کردیم. جشنواره کن که با بودجه های دولتی و اسپانسرهای خصوصی برگزار می گردد به اندازه کافی منابع دارد که پس از ضربه اقتصادی در صورت لغو احتاقتصادی کن 2020 همچنان سرپا بماند. وجوه اعطایی به جشنواره به ما امکان می دهد که تا بتوانیم یک سال را بدون درآمد سپری کنیم.

در صورتی که جشنواره فیلم که سال جاری و در سایه شیوع ویروس کرونا برگزار نگردد، اولین بار پس از سال 1968 خواهد بود که جشنواره برگزار نمی گردد. در آن سال جمعی از سینماگران مطرح چون ژان لوک گدار، فرانسوا تروفو و کلود بری برای همدردی با اعتراضات سراسری دانشجویی و کارگری در فرانسه به برگزاری جشنواره تاختند و در نهایت جشنواره لغو شد.

پیش تر MipTV که بازار محصولات تلویزیونی کن است و همچنین سومین دوره جشنواره سریال های تلویزیونی در شهر کن فرانسه (CannesSeries) به سبب شیوع ویروس کرونا، تاریخ برگزاری خود را به زمان دیگری در آینده موکول کردند.

طبق اعلام پیشین، هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن از تاریخ 12 تا 23 می (23 اردیبهشت تا 3 خرداد) در فرانسه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2257

به "رئیس جشنواره کن: غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جشنواره کن: غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید