روسیه فوراً به تحریم های کانادا پاسخ متقابل داد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزارت خارجه روسیه در واکنش به اعمال تحریم های دولت کانادا علیه 30 شهروند روس، ورود تعدادی از رجال کانادایی به خاک روسیه را ممنوع نمود.

روسیه فوراً به تحریم های کانادا پاسخ متقابل داد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که دولت فدراسیون روسیه تصمیم گرفته است تا در پاسخ به اعمال تحریمهای ضدروسی جدید رهبران کانادا، ورود بعضی شخصیت های کانادایی به خاک این کشور را ممنوع کند.

روز آدینه دولت کانادا تحریمهایی علیه 52 تبعه خارجی، از جمله 30 شهروند روسی، که به عقیده مقامات اوتاوا، متهم به نقض حقوق بشر یا فساد اقتصادی هستند، اعمال کرد. حسابهای اقتصادی این افراد مسدود شده و ورود آنها به خاک کانادا ممنوع شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در تفسیر این اقدام، گفت: ما بارها به دولت کانادا در مورد کوشش برای اعمال فشار بر روسیه به وسیله اعمال تحریمها هشدار داده بودیم که این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند. ولی با کمال تأسف مقامات اوتاوا به بهانه قانون ضدروسی مصوبه اخیر تحت عنوان قانون ماگینسکی، بار دیگر تعدادی از شهروندان ما را در فهرست تحریمهای جدید خود قرار دادند.

زاخاروا اضافه کرد: ما نیز مجبور به مقابله به مثل هستیم و بر اساس همین اصل، تصمیم گرفته شده تا از ورود بعضی رجال کانادایی به خاک فدراسیون روسیه ممانعت گردد. این فهرست گسترده بوده و شامل دهها نام است و صحبت بر سر آن دسته از شهروندان کانادایی است که به طور مرتب در تخریب روابط دوجانبه نقش داشته اند.

این دیپلمات روس تأکید کرد: اگر شرکای کانادایی ما مایلند تا به بازی تحریمها بپردازند، ما هم مجبور به پاسخ به آنها هستیم، هرچند ترجیح می دهیم تا دو کشور در زمینه مسائلی که برای مردم روسیه و کانادا اهمیت دارند، به مشارکت و همکاری بپردازیم، و امیدواریم که مقامات اوتاوا در خط مشی سیاسی خود در برخورد با روسیه تجدید نظر نمایند.

سفارت روسیه در اوتاوا نیز با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد که تحریمهای جدید کانادا، اقدامی بی معنا و مضر است که تنها به روابط دوجانبه آسیب می رساند و صرفاً به بهانه واهی و ریاکارانه دفاع از حقوق بشر انجام شده که با واقعیات مطابقت ندارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 765

به "روسیه فوراً به تحریم های کانادا پاسخ متقابل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه فوراً به تحریم های کانادا پاسخ متقابل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید