زمان مناسب قیلوله برای جلوگیری از آسیب های خواب روزانه

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، کمبود خواب برای بسیاری از افراد یک مشکل است و جدا از دلایلی که خواب راحت را برای افراد سخت می نماید، چیزی بیشتر از یک چرت عالی برای بدن راضی کننده نیست.

زمان مناسب قیلوله برای جلوگیری از آسیب های خواب روزانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، اینکه شب گذشته خواب بدی داشته باشید و یا کمی احساس خستگی نموده اید، یک چرت کامل ظهر می تواند باتری بدن شما را دوباره شارژ کند تا کمی بیشتر انرژی داشته باشید و در طول روز دوام بیاورید.

متأسفانه، اگر زمان چرت را اشتباه بگیرید، ممکن است از این خواب حتی احساس بدتری نسبت به قبل داشته باشید. ممکن است احساس خستگی، سرگیجه و بی نظمی کنید و واقعاً برای بیدار شدن از خواب دوباره کوشش کنید.

اما چرا چنین است و چگونه می توانیم از چرت کامل اطمینان پیدا کنیم؟ دکتر کاران راج، پزشک مشهور در پایگاه تیک تاک بهترین راه ها برای داشتن یک خواب خوب را شرح می دهد و آن را در یک تعادل ظریف می داند.

راز طول یک چرت ایده آل و بهترین زمان برای آن

او در حساب کاربری خود نوشت: می خواهم راز طول یک چرت ایده آل و بهترین زمان برای آن را به شما بگویم. چرت متوسط یک چرت 90 دقیقه ای است، 90 دقیقه زمانی است که به شما امکان می دهد تا تمام مراحل خواب را تجربه کنید و این یک چرخه خواب است.

این پزشک نوشت: خواب کمتر یا بیشتر از 90 دقیقه ممکن است باعث کمبود خواب گردد و همین امر باعث سرگیجه می گردد.

اینرسی خواب به عنوان یک شرایط فیزیولوژیکی تعریف می گردد که باعث اختلال در عملکرد شناختی و حسی می گردد و بلافاصله پس از بیدار شدن ظاهر می گردد.

این حالت در طول انتقال از خواب به بیداری ادامه می یابد، تا جایی که فرد به دلیل بیدار شدن ناگهانی از مرحله خواب عمیق یا به دلیل تجمع آدنوزین در مرحله حرکت غیرسریع چشم دچار خواب آلودگی، گیجی و کاهش مهارت حرکتی می گردد.

او اضافه کرد: بهترین زمان برای چرت زدن بین ساعت 1 تا 4 بعدازظهر است. خواب در هر زمانی غیر از این مدت باعث کاهش بسیار جدی سطح آدنوزین شده بنابراین شب احساس خواب نخواهید کرد.

این پزشک شرح داد: آدنوزین بخشی از خواب است، هنگامی که زیاد است، احساس خواب آلودگی می کنیم و وقتی کم است، بیدار می شویم. خواب سطح آدنوزین را کاهش می دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 6792

به "زمان مناسب قیلوله برای جلوگیری از آسیب های خواب روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان مناسب قیلوله برای جلوگیری از آسیب های خواب روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید