سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزکوه

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، با نارنجی شدن دماوند و فیروزکوه، مسافران غیربومی 72 ساعت مهلت دارند این شهرستان ها را تخلیه کنند تا جریمه نشوند. از طرفی دماوند و فیروزکوه در راستا مسافران مازندران قرار دارند که با توجه به نبود جاده کمربندی، تردد آن ها با چالش روبرو شده است.

سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزکوه

ایسنا: شهرام شریفی که مسئولیت اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های دماوند و فیروزکوه را به عهده دارد، درباره آخرین شرایط مسافرانی که درحال حاضر در این منطقه حضور دارند، گفت: هم اینک 25 مسافر در اقامتگاه های این دو شهرستان حضور دارند که با تغییر شرایط کرونا در دماوند و فیروزکوه، طبق آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا 72 ساعت فرصت دارند این شهرستان ها را ترک کنند. از فعالان گردشگری درخواست شده با توجه به تغییر ناگهانی شرایط، حتما نهایت انصاف را در برخورد با این مسافران داشته باشند.

وی افزود: مسافرانی که از قبل اقامتگاه هایی را در دماوند و فیروزکوه رزرو کرده اند نیز می توانند با توافق، سفر خود را به وقت دیگری موکول کنند.

شریفی درباره جریمه رزروهای کنسل شده با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا برای ممنوعیت سفر به این دو شهرستان، اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل معاونت گردشگری، اصل بر رعایت انصاف است. بنابراین از صاحبان کسب و کارهای گردشگری به ویژه اقامتگاه ها درخواست شده است با تفاهم و توافق پیش فرایند. پیشنهاد این است که رزروها به وقت دیگری که مسافر رضایت دارد موکول شود تا طرفین متضرر نشوند. اصل بر دریافت جریمه نیست. اما اگر طرفین توافق نکردند می توانند موضوع شکایت را کتبا به این اداره تحویل دهند تا بررسی شود.

وی اضافه کرد: مسافرانی که هم اکنون در شهر حضور دارند تا زمان تخلیه محل، هزینه را مطابق تعرفه های تعیین شده پرداخت می کنند اما درباره روزهای پس از آن، مطابق شرایطی که توضیح داده شد تفاهم و توافق کنند تا هیچ کدام ضرر نکنند.

مسئول اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های دماوند و فیروزکوه درباره محدودیت تردد نیز گفت: این دو شهرستان محل گذر مسافران مازندران است که هم اکنون در شرایط زرد به سر می برد و محدودیت تردد ندارد، اما چون فیروزکوه و دماوند کمربندی ندارند و مسافران گذری باید از این شهرها گذر کنند، ممکن است دچار محدودیت های تردد و اعمال قانون شوند. البته، با توجه به جهت دسترسی که از این شهرها به شمال کشور وجود دارد نمی توان انسداد قطعی انجام داد. بنابراین منتظر تشکیل جلسه ستاد کرونا در این شهرستان ها هستیم تا آخرین تصمیم گیری ها درباره تردد گذری ها و فعالیت سایر کسب وکارها به ویژه بخش گردشگری گرفته شود و مطابق آن دستور عمل کنیم.

وی افزود: با توجه به آخرین اطلاعاتی که دریافت کرده ام، درحال حاضر راه های ورود به دماوند و فیروزکوه مسدود نشده است، اما پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر شده که به پلاک های غیربومی اجازه تردد به این شهرستان ها را نمی دهد.

شریفی درباره تعطیلی مراکز اقامتی، سایت های تفریحی، گردشگری و تاریخی این دو شهرستان با توجه به شرایط جدید کرونا، گفت: به محض این که ستاد استانی کرونا دستورالعمل مربوطه را اعلام کند اقدام متناسب را انجام خواهیم داد، قاعدتا طبق مصوبه های قبلی ستاد ملی کرونا، اقامتگاه ها و سایر مراکز گردشگری تعطیل خواهند شد.

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته (30 اسفندماه) در اطلاعیه ای دماوند و فیروزکوه را در دسته شهرهای زرد و پرخطر به لحاظ شیوع ویروس کرونا گفت که طبق اظهارات دکتر ایرج حریرچی ـ معاون کل وزارت بهداشت ـ از تاریخ صدور اطلاعیه قرارگاه مقابله با کرونا، تمام مسافران و پلاک های غیربومی تا 72 ساعت فرصت دارند که از آن شهر مقصدشان خارج شوند. در غیر این صورت جریمه می شوند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7534

به "سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگردانی مسافران در دماوند و فیروزکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید