ظرفیت 50 درصد موسسات غیرانتفاعی خالی است، تعطیلی تعدادی از مراکز به دلیل عدم رعایت استاندارد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی از خالی بودن ظرفیت بیش از 50 درصد مراکز غیرانتفاعی خبر داد و گفت: 50 مرکز غیرانتفاعی نیز طی سال های اخیر به دلیل عدم رعایت استاندارد لازم تعطیل شده اند.

ظرفیت 50 درصد موسسات غیرانتفاعی خالی است، تعطیلی تعدادی از مراکز به دلیل عدم رعایت استاندارد

علی آهون منش در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب از تعطیلی 50 مؤسسه غیرانتفاعی در کمسیون رسیدگی به تخلفات خبر داد و اظهار کرد: در صورتی که دانشگاهی از استانداردهای لازم عدول کند کمیسیونی با عنوان کمیسیون ماده 9 وجود دارد که وضعیت دانشگاه متخلف را بررسی می کند و این کمیسیون نیز در مرحله اول اخطار می دهد در صورت عدم رعایت مرکز مورد نظر تعطیل خواهد شد.

وی در ادامه شرح داد: در حال حاضر از 358 مرکز غیر انتفاعی تعداد 50 مرکز به دلیل تخلف و عدم رعایت استانداردهای لازم تعطیل شده اند.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی همچنین خاطر نشان کرد: کمیسیون ماده 9 در رسیدگی به تخلفات مؤسسات غیرانتفاعی، ابتدا به مرکزی که کیفیت لازم را نداشته باشد مهلت دو تا سه ساله ای به منظور ارتقای کیفیت و استاندارها می دهد و در صورت عدم توجه به این اخطار از ادامه فعالیت مرکز جلوگیری به عمل می آید.

آهون منش یادآور شد: در حال حاضر تعدادی دیگر از مؤسسات غیراستاندارد نیز به کمیسیون معرفی و وضعیت آنها در حال بررسی است و بررسی کیفیت این مراکز هر سال دو بار از سوی وزارت علوم مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی با اشاره به جمعیت 400 هزار نفری دانشگاه غیرانتفاعی تاکید کرد: این آمار در حالی است که مراکز غیرانتفاعی بیش از 800 هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشجو دارد و بیش از 50 درصد این مؤسسات با ظرفیت خالی بدون دانشجو روبرو است.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 458

به "ظرفیت 50 درصد موسسات غیرانتفاعی خالی است، تعطیلی تعدادی از مراکز به دلیل عدم رعایت استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت 50 درصد موسسات غیرانتفاعی خالی است، تعطیلی تعدادی از مراکز به دلیل عدم رعایت استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید