قلعه ای برفی و شهری باستانی در ترکیه

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، هیراپولیس کجاست؟

هیراپولیس شهری باستانی است که برای رسیدن به پاموکاله (پاموک کاله) از آن عبور خواهید کرد. در بازدید از این شهر می توانید آمفی تئاتر رومی را ببینید و گشت و گذاری در میان ستون های مرمرین هیراپولیس داشته باشید. هیراپولیس به معنی شهر مقدس است. این شهر پر است از معابد و مکان های مذهبی که از هزاران سال پیش به جا مانده اند. هیراپولیس دروازه ورود به پاموکاله است. هیراپولیس در سال 1988 در فهرست میراث باستانی یونسکو به ثبت رسید.

قلعه ای برفی و شهری باستانی در ترکیه

برای دیدن سواحل زیبای مدیترانه با تور آنتالیا ارزان قیمت همراه باشید.

غار پولوتونیون در هیراپولیس خانه خدای مردگان!

در دوران روم باستان، غار پولوتونیون را محل زندگی خدای مردگان یا پلوتون می دانستند. این غار هم اکنون در هیراپولیس قراردارد. هر پرنده ای که در این غار رها می شد به دلیل وجود گازی کشنده در غار، مسموم شده و جان می داد. به همین دلیل ورودی این غار را ورودی سرزمین مرگ یا دروازه مرگ می نامیدند. ورودی این غار مخوف در سال 2013 و بعد از جستجوهای باستان شناسی کشف شد.

معبد آپولون کجاست؟

پای خود را که در هیراپولیس بگذارید، نمی گردد سری به خانه خدای اصلی هیراپولیس یعنی آپولون نزنید. معبد آپولون بر روی پولوتون بنا شده است. بر طبق افسانه ها خدای اصلی هیراپولیس (آپولون) با پولوتون در غار پولوتونیون با هم دیدار نموده اند.

اول حمام کنید بعد وارد شوید!

در دوران باستان کسانی که ساکن هیراپولیس بودند برای بهداشت و نظافت ارزش زیادی قایل بودند؛ به همین دلیل حمام هایی در این شهر بنا کردند تا هر مسافری قبل از ورود به شهر در آنها خود را بشوید و سپس وارد گردد. این حمام ها در ورودی و خروجی شهر بنا شده اند. متاسفانه این حمام ها در اثر زلزله ای که هزاران سال پیش روی داده است تخریب شدند.

همه چیز درباره صخره های جادویی پاموکاله (پاموک کاله)

امکان ندارد چشمه های پلکانی جذاب پاموکاله با رنگ سفیدشان را از نزدیک ببینید و مبهوت زیبایی آن نشوید. پاموکاله بهشت سفید است. تنها نمونه دیگر این چشمه ها می توان به باداب سورت در ایران اشاره نمود. اما بزرگترین تفاوتی که در نگاه اول در خصوص مقایسه باداب سورت ترکیه با باداب سورت در ایران مشخص است رنگ جذاب این چشمه هاست. کفش های تان را در آورید تا به دیدن قلعه پنبه ای همان پاموکاله برویم.

در پاموکاله (پاموک کاله) چه خواهیم دید؟

می گویند این صخره ها که رسوبات تراورتن هستند خاصیت شفادهندگی دارند. وقتی به پاموکاله رسیدید باید کفش های تان در آورید؛ این کار برای حفاظت از این منطقه انجام می گردد. نکته جالب دیگر اینکه بعضی قسمت های چشمه های پاموکاله کاملا داغ هستند در حالی که قسمت های دیگر آنها مثل یخ سردند. اطراف این حوضچه ها می توانید پیاده روی کنید. اگر راهی ترکیه و ازمیر هستید تماشای پاموکاله را حداقل یک بار هم که شده به شما توصیه می کنیم. قدمت این صخره های مثل برف سپید به حدود 14 هزار سال قبل می رسد. اگر به پاموکاله رفتید، حتما تماشای غروب آفتاب در میان صخره های برف مانند را تماشا کنید. منظره فوق العاده ای را خواهید دید.

چطور به پاموکاله (پاموک کاله) برویم؟

پاموکاله در شهر دنیزلی واقع است و از مرکز شهر حدود 60 کیلومتر فاصله دارد. با هواپیما اگر به دنیزلی سفر کنید مستقیما می توانید از فرودگاه با تاکسی یا اتوبوس خود را به پاموکاله برسانید. اما راه های دیگری هم برای رسیدن به پاموکاله هست. اگر در شهرهای استانبول، ازمیر یا آنکارا هستید می توانید با ماشین خود را به دنیزلی و در نهایت به پاموکاله برسانید. فاصله استانبول تا پاموکاله حدود 630 کیلومتر است. اما اگر در ازمیر باشید در زمان کمتری می توانید به پاموکاله بروید. فاصله ازمیر تا پاموکاله حدود 270 کیلومتر است.

ساعات بازدید از هیراپولیس و پاموکاله (پاموک کاله) چطور است؟

برای نیمه اول سال که تقریبا از اردیبهشت تا مهر ماه است ساعات بازدید از 8:00 صبح تا 21:00 است. در نیمه دوم سال ساعات بازدید از 8:00 صبح تا 17:00 مشخص شده است. هفت روز هفته نیز این مکان های دیدنی باز هستند.

منبع: دالاهو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1769

به "قلعه ای برفی و شهری باستانی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه ای برفی و شهری باستانی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید