لاوروف: تفاهم میان ترکیه و روسیه از یک خونریزی گسترده جلوگیری کرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزیر خارجه روسیه گفت که توافق مسکو و آنکارا در روز های گذشته از بروز یک فاجعه انسانی گسترده در منطقه جلوگیری کرد.

لاوروف: تفاهم میان ترکیه و روسیه از یک خونریزی گسترده جلوگیری کرد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، وزیر خارجه روسیه روز آدینه به شبکه تلویزیونی روسیا-24 گفت که تفاهمنامه مسکو و آنکارا درباره حل و فصل اوضاع در شمال شرقی سوریه به جلوگیری از خونریزی گسترده یاری نموده است.

به نوشته خبرگزاری تاس سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: وقتی به طور کلی صحبت از اوضاع می گردد، توافقاتی که در سوچی حاصل شد بدون شک به جلوگیری از خونریزی گسترده یاری کرد و مسئله تقابل بین ترک ها و کرد ها را به یک چارچوب از اقدامات اعتماد ساز تبدیل کرد.

حدود دو هفته قبل رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کردند که به توافقی در مورد شمال سوریه دست پیدا نموده اند. دراین توافق دو طرف متعهد به حفظ اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند.

به نوشته تاس، لاوروف با بیان شکل گیری دو منطقه بزرگ در غرب و شرق و ورود نیرو های ترکیه پس از مذاکرات ناموفق آنکارا با آمریکا اضافه نمود، حرکت بیشتر به لطف توافق بین رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور ترکیه متوقف شد و در مرز سوریه پلیس نظامی روسیه وارد بخش اعظم آن بخش ها شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه گفت که سؤالات بسیاری باقی مانده که باید هنگام اجرای این طرح حل شوند. پلیس نظامی روسیه پیش از این همکاری خود را با مرزبانان سوریه شروع نموده و آن ها با مردم محلی در ارتباطند و ساکنان محلی نیز با رفتار بسیار خوبی با آن ها دارند.

این در حالی است که یک مقام نظامی روسیه در روز های گذشته از گشتزنی پلیس نظامی این کشور در نزدیکی مرز عراق با سوریه در راستای نظارت بر آتش بس با شبه نظامیان کرد سوریه اطلاع داد.

ایوان وولجین فرمانده یگان های پلیس نظامی روسیه در شهر قامشلی در تبادل نظر با مجله تصویر و سرگرمی گفت که گشت زنی ها در مناطق مشرف به مرز عراق نیز جریان خواهد داشت.

او گفت که برنامه ریزی برای گشت زنی در منطقه سیمالکا در نزدیکی مرز سوریه با عراق در جریان است و در حال حاضر گشتزنی در مرز سوریه با ترکیه در نزدیکی شهر قامشلی صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1392

به "لاوروف: تفاهم میان ترکیه و روسیه از یک خونریزی گسترده جلوگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: تفاهم میان ترکیه و روسیه از یک خونریزی گسترده جلوگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید