مالزی خواستار انتها جنایت بودایی ها علیه مسلمانان میانمار شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرنگاران: وزیر خارجه مالزی از میانمار خواست تا هر چه سریع تر مسأله خشونت علیه اقلیت مسلمان این کشور را حل نماید.

مالزی خواستار انتها جنایت بودایی ها علیه مسلمانان میانمار شد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی به نقل از رویترز؛ مالزی امروز (یکشنبه) از میانمار خواست تا اقدامات جدی تری برای ممانعت از آزار و اذیت مسلمانان به عمل آورده و مهاجمین را به دست عدالت بسپارد. این اظهارات نشان می دهند که خشونت های داخلی میانمار تبدیل به یک مسأله منطقه ای در جنوب شرقی آسیا شده اند.

هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا به علت شیوع خشونت و بدتر شدن شرایط زندگی از میانمار گریخته و اغلب با استفاده از قایق وارد کشور مالزی شده اند که از اکثریتی مسلمان بهره مند است.

خشونت های ضدمسلمانان در کشور میانمار با اکثریت جمعیت بودایی در ایالت غربی راخین در سال گذشته شروع شده و به مناطق مرکزی و همچنین نواحی نزدیک یانگون، پایتخت قدیمی میانمار، گسترش یافته است.

عنیفه امان، وزیر خارجه مالزی، در گفت و گو با مجله تصویر و سرگرمی در حاشیه نشست آسه آن در برونئی طی اظهاراتی بی سابقه درباره وضعیت داخلی یک کشور عضو دیگر گفت که میانمار باید این مسأله را حل نماید.

وی گفت:من میدانم که این مسأله پیچیده است اما آنها باید به روشی شفاف بدین موضوع بپردازند تا ما ببینیم چه اقداماتی رخ می دهد... به نظر من مهاجمین باید محاکمه شوند تا دیگر چنین رویدادهایی رخ ندهند.

دفتر پناهندگان سازمان ملل اعلام نموده است که در حدود 28 هزار مسلمان روهینگیا به عنوان پناهده در مالزی ثبت نام نموده اند اما گروه های نماینده آنها می گویند که تعداد واقعی پناهجویان مسلمان بسیار بالاتر بوده و در امسال در پی خشونت ها افزایش بسیاری یافته است.

منتقدین می گویند دولت میانمار در تعقیب عاملان خشونت ها و نیز مبارزه با جنبش های فزاینده ضد اسلامی در این کشور اهمال نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 742

به "مالزی خواستار انتها جنایت بودایی ها علیه مسلمانان میانمار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی خواستار انتها جنایت بودایی ها علیه مسلمانان میانمار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید