ناتو در صورت لزوم به میدان های جنگ در افغانستان بازمی شود

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از افق، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو که در مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه اوتاوا کانادا صحبت می کرد، گفت: ناتو و متحدانش در صورتی که احتیاج باشد آماده هستند تا به افغانستان، عراق و یا دیگر مناطق نیروهای نظامی بفرستد تا بار دیگر در ماموریت های جنگی بر ضد تروریسم شرکت نمایند؛ چنانچه در گذشته نیز این کار را نموده ایم اما بهتر است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را آموزش دهیم تا ماموریتی که نیروهای ما برضد تروریسم انجام می دهند را خود نیروهای این کشور پیش ببرند.

ناتو در صورت لزوم به میدان های جنگ در افغانستان بازمی شود

وی اضافه کرد: نیروهای نظامی ناتو همواره در عملیات نظامی در کشورها شرکت داشتند اما ناتو نمی خواهد این ذهنیت نزد مردم افغانستان ایجاد گردد که این سازمان در افغانستان مداخله می نماید و به ناتو به چشم یک نیروی مداخله گر دیده گردد.

دبیر کل ناتو در ادامه گفت روش مناسب تر، موثرتر و پایدارتر این است که ما نیروهای امنیتی افغانستان را تقویت کنیم تا خود کشورشان را باثبات سازند. دهها هزار نظامی ما افغانستان را ترک کردند، تنها بخشی کوچکی از نظامیان ما در افغانستان باقی مانده اند تا برای نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان آموزش های نظامی فراهم نمایند؛ می دانیم شرایط در افغانستان سخت است، اما بهتر است که نیروهای امنیتی افغانستان خود به دفاع از کشورشان بپردازند و خود در قبال امنیت کشورشان مسئولیت پذیر باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1300

به "ناتو در صورت لزوم به میدان های جنگ در افغانستان بازمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو در صورت لزوم به میدان های جنگ در افغانستان بازمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید