ناکامی آمریکا در پیشگیری و جلوگیری از گسترش کرونا در این کشور

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، گلوبال تایمز در گزارشی به موضوع شیوع ویروس کرونا در آمریکا اشاره و به دلایلی پرداخت که نشان می دهد واشنگتن در پیشگیری و جلوگیری از گسترش شیوع کرونا در این کشور ناکام بوده است.

ناکامی آمریکا در پیشگیری و جلوگیری از گسترش کرونا در این کشور

در این مطلب آمده است: رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا در جلسه استماع در کنگره تأیید کرد که ممکن است علت اصلی مرگ برخی از افرادی که گفته شده است، در اثر آنفلوانزا فوت کرده اند، کرونا باشد. این اعتراف نشان می دهد آمار مبتلایان کرونا در آمریکا بسیار بیشتر از آمارهای اعلام شده است. ظرفیت آمریکا برای آزمایش ابتلا به کرونا بسیار محدود است.

در این گزارش آمده است: ابتلای برخی از چهره های معروف و سیاستمداران نشان دهنده گستردگی میزان شیوع این ویروس است. ترامپ مدعی شده است آمریکا بیش از هر کشور دیگری برای مقابله با کرونا آماده است. اما آمریکا تا به امروز گامی برای توسعه آزمایش و یا کاهش تماس انسانی بر نداشته است.

در ادامه نوشته شده است: در آمریکا تلاش های نافرجام برای انگیزه بخشی و تحریک اقتصاد بیشتر از تلاش ها برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ جان مردم است و این موضوع هنوز به اولویتی برای دولت آمریکا تبدیل نشده است.

به نوشته گلوبال تایمز، حلقه سیاسی آمریکا با ناتوانی در مبارزه با اپیدمی، انگشت اتهام را به سمت خارج کشور و به ویژه چین گرفته است و چین را به پنهان کاری و در نتیجه تحمیل هزینه ای سنگین بر جامعه جهانی متهم کرده است.

در این گزارش تصریح شده است: آمریکا ارتباط هوایی با چین و برخی کشورهای اروپایی را به حالت تعلیق درآورده است اما تلاشی برای مهار انتقال آن در داخل کشور انجام نداده است. دولت آمریکا و برخی نمایندگان که نمی خواهند واقعیت را بپذیرند، چین را مقصر می خوانند و این در حالی است که اولویت انتخابات بر زندگی مردم در آمریکا برای چین عجیب است.

در خاتمه آمده است: چین باید دستاوردهای خود را در پیشگیری از این همه گیری تقویت کند و با جهان همکاری کند و از کشورهای دیگری که به کمک ما نیاز دارند، حمایت کند. کرونا دشمن مشترک بشر است. ما باید سهم خود را در مبارزه جهانی با این ویروس ایفا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2279

به "ناکامی آمریکا در پیشگیری و جلوگیری از گسترش کرونا در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی آمریکا در پیشگیری و جلوگیری از گسترش کرونا در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید