ورزشکار دوپینگی 20 ماه محروم شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، کیکاووس سعیدی در حاشیه مجمع فدراسیون پزشکی ورزشی، گفت: گزارش عملکرد رئیس فدراسیون از جدیت و تلاش مضاعف در جهت توسعه ورزش به ویژه حمایت از ورزشکاران المپیکی و قهرمانان حکایت دارد و این فرایند تا سرانجام المپیک ادامه خواهد داشت. با توجه به محدودیت های جدی از سوی ستاد بازی ها امکان اعزام نفرات زیاد به المپیک وجود ندارد. دو پزشک در دهکده مستقر خواهند بود. 66 سهمیه تا به امروز کسب شده و جای تشکر از مسئولین فدراسیون ها، هیئت و مربیان وجود دارد.

ورزشکار دوپینگی 20 ماه محروم شد

وی در ادامه افزود: این دوره بزرگترین کاروان ایران در ادوار گذشته را داریم. البته قبلاً هم تعداد زیاد داشتیم که در آن زمان کسب سهمیه نبوده است. در 16 رشته ورزشی 10 ورزشکار زن داریم که بیشترین تعداد سهمیه بانوان بوده و امیدوارم درخشش خوبی هم داشته باشند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص پیش بینی مدال آوری بانوان تاکید کرد: المپیک خاصی را در این دوره داریم و پیش بینی مدال سخت است. البته کارشناسان با توجه به فرایند گذشته و آمادگی ورزشکاران پیش بینی هایی دارند اما در نهایت المپیک میدان بزرگ و سختی است. امیدواریم با دعای خیر مردم، امام زمان (عج) و رهبری کام ملت را شاد کنیم. به کسب مدال در بخش زنان هم امید داریم.

وی در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ یک کاراته کای کشورمان گفت: از این موضوع متاسف هستیم. یک اتفاق غیر قابل پیش بینی و خارج از حیطه اردو و تمرینات بود. ورزشکار ما سهمیه گرفته بود و نیازی به دوپینگ نداشت و صرفا بحث درمانی داشته است. وی از نظر اخلاقی و فنی بهترین ورزشکار ما بود و امید مدال طلا بود اما این یک هشدار برای سایر ورزشکاران است که هر دارویی استفاده می کنند با مسئولین در میان بگذارند.

سعیدی در خصوص اینکه گفته می شود این اتفاق عمدی بوده است، گفت: تا الان نشان می دهد این امر سهوی بوده و هیچ ورزشکاری آینده خود را خراب نمی کند.

وی تاکید کرد: لایحه دفاعی از این ورزشکار تنظیم شده، فعلا 20 ماه محروم شده ولی اعتراضی ارسال شده تا تخفیفی گرفته شود. سهمیه به نام فرد است و امکان جایگزینی فرد دیگری وجود ندارد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص تست دوپینگ یک تکواندوکار خاطرنشان کرد: در بخش آزمایشی، مدال و رنکینگ تکواندو حساب نمی شود و امکان جایگزینی ورزشکار هم در این بخش وجود دارد.

وی در خصوص سهمیه رزیتا علیپور در رشته کاراته که با پیگیری فدراسیون می توانسته به سبد سهمیه ایران اضافه شود اما الان به کاراته کای قزاق رسیده است، گفت: فدراسیون کاراته اعتراضی را انجام داده و برای فدراسیون جهانی ارسال کرده و باید منتظر توضیحات فدراسیون جهانی باشیم. در هر زمینه ای اگر حق ورزشکار ما ضایع شود ورود می کنیم. کاراته بانوان دو سهمیه دارند و کار سخت است اما پیگیری می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 8709

به "ورزشکار دوپینگی 20 ماه محروم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکار دوپینگی 20 ماه محروم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید