ویژگی های ارز دیجیتالی چین از زبان یکی از مقامات

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، یکی از مقامات چینی اظهار داشت ارز دیجیتالی این کشور مشابه ارز دیجیتالی فیس بوک خواهد بود.

ویژگی های ارز دیجیتالی چین از زبان یکی از مقامات

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از رویترز، یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی چین گفته است که ارز دیجیتالی جدید این کشور که به زودی رونمایی خواهد شد، مشابه ارز دیجیتالی فیس بوک موسوم به لیبرا خواهد بود و قرار است در مرحله اولیه برای پرداخت در نرم افزارهایی نظیر وی چت و علی پی مورد استفاده قرار گیرد.

مو چونگ چون- معاون پرداخت های رئیس بانک مرکزی چین گفته است که توسعه این ارز باعث محافظت از امنیت ارزی چین در برابر کشورهای بیگانه خواهد شد. وی در یادداشتی اینترنتی نوشت: چرا اصرار به توسعه چنین پلتفرمی داریم آن هم زمانی که پرداخت اینترنتی این قدر گسترش یافته است؟ چون که می خواهیم از امنیت سیستم پولی خود و قانون مند بودن تراکنش ها مطمئن شویم.

بانک مرکزی چین از سال 2014 تاکنون در حال تحقیق برای راه اندازی ارز دیجیتالی خود است تا جایگزین بخشی از روش های سنتی پرداخت پول گردد. آقای چون ماه گذشته گفته بود که ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین در مراحل پایانی راه اندازی خود قرار گرفته است و مجله فوربس نیز به نقل از منابع مطلع خود گزارش نموده بود که چین یازدهم نوامبر سال جاری از این ارز رونمایی خواهد نمود.

به گفته کارشناسان، از زمانی که فیس بوک اعلام نمود به زودی ارز دیجیتالی خود را رونمایی خواهد نمود، چین به کوشش های خود شدت بخشیده است. بانک مرکزی چین می خواهد به وسلیه این ارز جلوی پولشویی و نفوذ شرکت های خارجی به نظام پرداختی خود را بگیرد.

ارز دیجیتالی فیس بوک با نقدها گسترده ای در سطح دنیا روبرو شده است و مقامات آمریکایی و اروپایی نسبت به آن مواضع سرسختانه ای اتخاذ نموده اند. مقامات وزارت خزانه داری آمریکا، فدرال رزرو و بانک مرکزی سوئیس از جمله کسانی هستند که معتقدند لیبرا هنوز به نگرانی های آن ها پاسخ مناسبی نداده است. به مانند تمام ارزهای دیجیتالی دیگر، لیبرا و ارز چینی که هنوز نامی برایش انتخاب نشده است بر بستر بلاک چین فعالیت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 756

به "ویژگی های ارز دیجیتالی چین از زبان یکی از مقامات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های ارز دیجیتالی چین از زبان یکی از مقامات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید