پروانه ساختمان جدید پلاسکو صادر شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تهران (پانا) - صبح امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری، پروانه ساختمان پلاسکو صادر شد.

پروانه ساختمان جدید پلاسکو صادر شد

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

عبدالرضا گلخاتمهی، معاون معماری و شهرسازی در این مراسم گفت: یاد شهدای آتش نشان را گرامی می دارم و به همه همکاران و تیم مهندسین و پیمانکارانی که کار پلاسکو را طبق برنامه زمان بندی پیش برده اند تشکر می کنم و امیدورم اتفاقی رخ دهد که همه شهفرایندان تهرانی خاطره تلخی که 4 سال پیش رخ داد را به عنوان مظهر شروع یک تحول در ساخت و ساز رخ باشد.

او درباره صدور پروانه پلاسکو گفت: مهمترین کار صدور پروانه بوده است و وظایفی بر عهده شهرداری بود و پروانه این مکان باید صادر می شد.

معاون شهردار تهران گفت: پروانه از نظرحقوقی،مهندسی، ماکیتی و اقتصادی 4 رکن اساسی دارد و برای اینکه این کار متوقف نگردد بعد از برگزاری دو مسابقه با حضور شرکت نمایندگان تراز اول حوزه معماری و شهرسازی برگزار و این طرح برگزیده شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: از ابتدا و پس از تکمیل نقشه های سازه اجازه عملیات را زیر نظر ناظر و نظام مهندسی را دادیم و در سال اول اجازه ایمن سازی گود تا تراز طبقه همکف در شورای تامین داده شد .

گلپایگانی افزود: بعد از کامل شدن نقشه اجازه انجام کار داده شد و درطی دو سال گذشته فرایند پیچیده ای برای محاسبه حقوق مکتسبه انجام شد. 350 پفراینده در پلاسکو باید رسیدگی و حقوق افراد لحاظ می شد

او درباره عوارض پلاسکو گفت: تعامل خوبی بین شهرداری و بنیاد رخ داد. شورای تامین ابتدا خاطرنشان کرد که شهرداری عوارض نمی گیرد اما به دلیل مغایرت با قانون و عوارض محل محاسبه و حدود 45 میلارد تومان طبق نرخ سال 99 عوارض بود. از آنجایی که باغ وثوق الدوله و عبقری با نرخ سال 97 محاسبه و مابقی به صورت نقدی توسط بنیاد پرداخت شد.

گلپایگانی گفت: استانداردهای مهندسی، سازه و استانداردهای مورد نظر آتش نشانی به دقت آنالیز شد و این مکان در تراز مهندسین اول کشور است.

او افزود: بخشی از این محل تبدیل به گالری برای پاسداشت شهدای آتش نشان می گردد.

معاون شهردار گفت: تعداد ساختمان هایی که مانند پلاسکو آسیب پذیر هستند کم نیست و بیش از هزار ساختمان در تهران با خطر جدی روبرو هستتد و ساختمان های دولتی داریم که احتیاج به مقاوم سازی دارند

گلپایگانی در خاتمه گفت: از ساکنین درخواست دارم با یاری شهرداری های مناطق نسبت به مقاوم سازی اقدام نمایند تا شاهد حادثه دیگری چون پلاسکو نباشیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از پروژه پلاسکو در جمع خبرنگاران گفت: تا سه ماه دیگر احداث ساختمان پلاسکو به خاتمه می رسد و کسبه از اردیبهشت ماه می توانند در ساختمان مستقر شوند.

پرویز فتاح در بازدید از پروژه پلاسکو در جمع خبرنگاران گفت: تا سه ماه دیگر احداث ساختمان پلاسکو به خاتمه می رسد و کسبه از اردیبهشت ماه می توانند در ساختمان مستقر شوند.

وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارمین سالگرد سانحه پلاسکو، فرصت مناسبی بود که امروز به همراه هیاتی از شهرداری و بعضی از کسبه بازدیدی از فرایند ساخت پلاسکو داشته باشیم.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به پیشرفت فیزیکی این ساختمان افزود: این ساختمان جدید در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فتاح تاکید نمود: ساخت پلاسکوی جدید تا خاتمه سال 99 به اتمام می رسد و از اردیبهشت ماه کسبه می توانند مستقر شوند چراکه ما به دنبال این هستیم که با رعایت تمام استانداردها پلاسکوی جدید را احداث کنیم و در اختیار کسبه قرار دهیم.

وی افزود: البته در این مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا و تورم قابل توجه، با محدودیت هایی در احداث ساختمان جدید پلاسکو روبرو بودیم اما این ها مانعی برای ادامه ساخت و سازها نشد و اجازه ندادیم کار ساخت متوقف بماند.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تمام استانداردها رعایت شده، گفت: تمام ضوابط شهرداری، نظام مهندسی و سازمان میراث در ساخت پلاسکو رعایت شده است.

فتاح ادامه داد: شهرداری همیشه در این پروژه با بنیاد همکاری نموده و هیچ گاه مانع از احداث ساختمان پلاسکو نشد.

وی با بیان اینکه پروانه ساختمان پلاسکو صادر شده است، گفت: شهرداری حقوقی داشته که ما موظف به پرداخت آن هستیم.

فتاح درباره جبران پارکینگ ساختمان پلاسکو گفت: ساختمان قبلی دارای پارکینگ نبوده و قرار بر این است که برای ساختمان جدید از پارکینگ رو به روی پروانه استفاده کنیم.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه به دنبال ساخت ایمن این ساختمان هستیم، گفت: از صبر و حوصله کسبه تشکر می کنیم و از آنها درخواست داریم سه ماه دیگر هم صبر نمایند.

وی ادامه داد: تا خاتمه سال پیشرفت فیزیکی این پروژه به 94 درصد می رسد و مغازه ها قابل تحویل هستند اما تا اردیبهشت ماه استقرار کسبه طول می کشد.

فتاح با بیان اینکه هیچ مشکل و اختلافی برای تقسیم واحدها بین کسبه وجود ندارد، گفت: در تمام موضوعات نظر کسبه و شهرداری را اعمال نموده ایم و تمام مراحل ساخت با نظر ایشان بوده است.

وی ادامه داد: فضاهای عمومی را در این ساختمان جدید افزایش دادیم تا رفاه بیشتری برای کسبه ایجاد گردد.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تمام هزینه های ساخت را بنیاد پرداخته است، گفت: هر چند بنیاد مالک بوده و تمام سرقفلی ها از سال 1340 تا به امروز چند دست چرخیده و بنیاد به عنوان مالک سهم 20 درصدی در ساخت داشت اما به دلیل اینکه سانحه سنگینی رخ داد، پذیرفتیم تمام هزینه ها را قبول کنیم و تمام ساخت با بنیاد باشد.

وی افزود: برای پرداخت قسمتی از هزینه ها، بخشی از مطالبات بنیاد از شهرداری تهاتر شد و ما موظف هستیم که این ساختمان را به خاتمه برسانیم.

فتاح درباره طبقه زیرزمین پلاسکو گفت: هیچ مورد پنهانی در ساخت پلاسکو نداریم در حال حاضر زیرزمین پلاسکو انبار است اما اگر قرار باشد تغییر کاربری داشته باشیم هزینه آن را به شهرداری می پردازیم و اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 6762

به "پروانه ساختمان جدید پلاسکو صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروانه ساختمان جدید پلاسکو صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید