چین: آمریکا آینده سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، پکن- خبرنگاران- چین با انتقاد شدید از تعرفه های فزاینده آمریکا و سیاست های حمایتی یکجانبه این کشور تاکید نمود که واشنگتن آینده سازمان تجارت جهانی را به خطر انداخته است.

چین: آمریکا آینده سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

روزنامه اس سی هنگ کنگ روز پنجشنبه نوشت چین سیاست های آمریکا را خطری بزرگ برای تجارت جهانی و سازمان تجارت جهانی می داند.

گزارش می افزاید: چین بشدت از تعرفه های آمریکا بر روی صنایع مختلف از جمله فولاد، خودرو و آلومینیم نگران است و قبل از این بارها از راهبردهای یکجانبه آمریکا در قبال کشورهای دیگر و تجارت جهانی انتقاد نموده است.

چین پس از آنکه آمریکا تعرفه های 25 درصدی روی 200 میلیارد دلار کالای این کشور در نظر گرفت، اعلام نمود که بسیاری از کالاهای آمریکایی از جمله سبزیجات یخ زده و گاز طبیعی مایع وارداتی از آن کشور را مشمول تعرفه هایی بین 10 تا 25 درصد می نماید.

سند چین درباره سیاست های آمریکا می افزاید که یکجانبه گرایی مانعی بزرگ برای پیشبرد تجارت جهانی است تهدیدی برای آینده تجارت محسوب می گردد با مقررات سازمان همخوانی ندارد و نظام چند جانبه تجاری را نیز تهدید می نماید.

از طرف دیگر آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن به صورت مشترک اعتقاد دارند چین با دادن یارانه به صنایع و صادر کنندگان خود باعث ایجاد یک شرایط غیر رقابتی در بازار تجاری بین المللی شده است.

در همین حال این نشریه می نویسد احتمالا جنگ تجاری میان چین و آمریکا پس از اینکه دو کشور بر روی کالاهای صادراتی تعرفه های سنگین وضع کردند، طولانی مدت تر خواهد شد.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 408

به "چین: آمریکا آینده سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا آینده سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید