کاهش فروش آیفون ها موجب حذف 50 هزار شغل فصلی شده است

شرکت هایی مانند فاکس کان و پگاترون برای اینکه بتوانند جوابگوی تقاضای بالای کاربران برای خرید آیفون های جدید باشند، در ماه های ابتدایی پس عرضه، هزاران شغل موقتی به وجود می آورند. اما فروش پایین تر از حد انتظار آیفون ها، منجر به حذف زودتر از موعد بخش عظیمی از این شغل های فصلی شده است.

کاهش فروش آیفون ها موجب حذف 50 هزار شغل فصلی شده است

معمولاً، شرکت های فاکس کان و پگاترون قرارداد کارگران را به صورت ماهانه تمدید می نمایند تا خیلی راحت بتوانند نیروهای مازاد را کنار بگذارند. حالا طبق گزارش شرکت Nikkei، این شرکت ها از چند ماه قبل روند حذف شغل های فصلی را شروع نموده اند و به همین خاطر، حدود 50 هزار شغل موقتی حذف شده است. همچنین فاکس کان برای افزایش بهره وری، خطوط مونتاژ کامپیوترهای مک و تبلت های آیپد را با خطوط فراوری محصولات Dell و ایسر ترکیب نموده است. علاوه بر این، باید به کاهش 50 درصدی شغل های مدیریتی هم اشاره کنیم.

به غیر از فاکس کان و پگاترون، دیگر تأمین نمایندگان اپل هم به تعدیل نیروهای خود روی آورده اند و یکی دیگر از تأمین نمایندگان قطعات آیفون در کشور چین از 4000 نفر از کارکنان خود خواسته که تا ماه مارس به مرخصی بدون حقوق بروند. در حال حاضر، این کارگران از لحاظ قانونی همچنان مستخدم شرکت مذکور هستند ولی وضعیت نهایی آن ها در ماه مارس معین می گردد.

در نهایت، باید به وضعیت استخدام های اپل اشاره کنیم که با توجه به وضعیت فروش آیفون ها، این روند هم تحت تأثیر قرار گرفته است. در حقیقت، مدتی قبل مدیرعامل اپل اعلام به بخش هایی از کمپانی خود بیان کرد که تا اطلاع ثانوی برای استخدام نیروهای جدید با محدودیت روبرو هستند.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 خرداد 1398 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 274

به "کاهش فروش آیفون ها موجب حذف 50 هزار شغل فصلی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فروش آیفون ها موجب حذف 50 هزار شغل فصلی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید