کرونا به کدام یک از اعضای بدن آسیب جدی وارد می نماید؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- ویروس های جهش یافته کرونا ممکن است به اعضای مختلف بدن بیمار حمله کند. در این مطلب آسیب های بدنی ناشی از این بیماری را خوب بشناسید.

کرونا به کدام یک از اعضای بدن آسیب جدی وارد می نماید؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، ابتلا به بیماری کرونا براساس شواهد موجود در بعضی موارد می تواند پیامدهای طولانی و دائمی زیادی داشته باشد. این پیامدها شامل آسیب به ریه ها، آسیب به قلب و اختلالات روانی است.

موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران راهنمای پاسخ به پرسش گزارشی را با اسم آیا ابتلا به کووید 19 می تواند تبعات و عوارض دائمی داشته باشد را منتشر کرد که در ذیل می خوانید.

در بعضی بیماری های عفونی (واگیر) و در مراحل بسیار شدید بیماری، در صورت آسیب جدی به اندام ها ممکن است عوارض پایدار و گاهی دائمی بوجود آید برای مثال بیماری سل می تواند با آسیب رساندن به ریه ها عوارضی دائمی (آسم و غیره) برای فرد به همراه داشته باشد.

اگرچه هنوز دایره اطلاعات ما درباره بیماری کرونا، خصوصا در زمینه تاثیرات طولانی مدت آن، بسیار ناقص است اما شواهد علمی نسبتا مناسبی برای پاسخ به این سوال که آیا عفونت ها می توانند تبعات و عوارض دائمی داشته باشند موجود است.

با توجه به شواهد موجود، بیماری کووید 19 می تواند باعث آسیب جدی به بعضی اندام ها گردد. سندرم زجر حاد تنفسی زمانی رخ می دهد که مایع به دلایل مختلف از مویرگ ها وارد کیسه های هوایی شده و امکان دریافت اکسیژن ریه را کاهش دهد. بیمارانی که دچار سندرم زجر حاد تنفسی می شوند به احتمال زیاد دچار عوارض دائمی یا طولانی مدت می شوند.

آسیب های شدیدی که این ویروس می تواند به ریه برساند موجب اختلال در عملکرد ریه مانند کاهش ظرفیت و مشکل در جذب اکسیژن می گردد و در نتیجه بقیه اندام ها هم تحت تاثیر این ویروس قرار می گیرند.

از همین رو پس از بهبودی از این بیماری ممکن است اندام هایی مانند قلب، کلیه ها، مغز و حتی رگ ها دچار مشکلاتی بشوند. از جمله تاثیراتی که این بیماری می تواند بر قلب در حین بیماری و پس از ابتلا داشته باشد، می توان به سکته (5درصد موارد)، آمبولی (23-30درصد موارد) و لخته شدن خون اشاره نمود.

بعلاوه در اثر فشاری که در طول این بیماری به قلب وارد می گردد ممکن است آسیب های جدی به عضله قلب وارد گردد (12درصد موارد). علاوه بر موارد ذکر شده آسیب های دیگری هم بیان شده اند که ضروری است تحقیقات بیشتری بر روی آنها صورت گیرد و زمان بیشتری از بهبودی بیماران بگذرد.

به طور کلی براساس بعضی مطالعات شاخص های بیولوژیک، بعضی افراد بهبود یافته از این بیماری حداقل به مدت طولانی به حالت طبیعی بر نمی گردند. بعلاوه سلامت روان افرادی که در اثر ابتلا به کووید - 19 در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند در معرض خطراتی نظیر افسردگی، اضطراب، استرس و سندرم استرس پس از حادثه قرار می گیرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 9471

به "کرونا به کدام یک از اعضای بدن آسیب جدی وارد می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به کدام یک از اعضای بدن آسیب جدی وارد می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید