8 علامت زودرس بارداری

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خستگی بیش از مقدار و غیر قابل توجیه، شایع ترین علامت زودرس بارداری است. خستگی خود را با مصرف قهوه درمان نکنید، چرا که این برای بارداری شما خطرناک است. به جای آن به صدای بد ن خود گوش نموده و سعی کنید خوب استراحت کنید.

8 علامت زودرس بارداری

8 علامت زودرس بارداری

تهیه و تنظیم: زهرا حیدری

شما و همسرتان تصمیم دارید بچه دار شوید و همه ی شرایط را برای بچه دار شد ن، فراهم نموده اید. یک ماهی است که احساس خستگی می کنید. روزانه تقریباً بیست بار از روی جایگاه تان بلند می شوید و کمی خمیازه می کشید و تند تند به دستشویی می روید. فکرمی کنید لباس زیرتان برای تان تنگ شده و محکم به قفسه سینه تان چسبیده و ... این ها برخی از نشانه های زودرس حاملگی است که قبل از این که حتی اولین آزمایش خانگی بارداری را انجام د هید در شما ظاهر می شود. این نشانه های زودرس بارداری را حتماً به خاطر بسپارید.

1- خستگی:

خستگی بیش از مقدار و غیر قابل توجیه، شایع ترین علامت زودرس بارداری است. خستگی خود را با مصرف قهوه درمان نکنید، چرا که این برای بارداری شما خطرناک است. به جای آن به صدای بد ن خود گوش نموده و سعی کنید خوب استراحت کنید.

2- تنفر از مصرف برخی غذاها:

شاید فکر کرد ن و مصرف برخی از غذاها حالتان را بد کند و مانند قبل به آن ها علاقه یی نداشته باشید. اگر می بینید دیگر رفتن به رستوران را دوست ندارید و بوها آزارتان می د هد، شاید حامله باشید. البته بسیاری از زنان هم اظهار می نمایند که علاقه ی زیادی به خورد ن برخی از غذاها دارند. این ممکن است اولین نشانه های بارداری باشد.

3- حساسیت به بوها:

خیلی از بوها در این دوره برای تان ناخوشایند می شوند، مثل بوی سیگار و حتی بوی خانه، آشپزخانه و برخی غذاها. حتی برخی زنان نسبت به بوی بد ن همسرشان هم حساسیت زیادی پیدا می نمایند. این حساسیت به علت افزایش سطح هورمون ها است و متأسفانه تنها راه درمان آن اجتناب از این بوها، مخصوصاً بوی سیگار است که برای سلامت شما و جنین کاملاً پر خطر است.

4- تهوع و استفراغ:

تهوع و استفراغ می تواند نشانه های اول بارداری شما باشد و معمولاً تهوع و استفراغ دوران بارداری تا دوازده هفته ی اول بارداری ادامه دارد. البته خوب است بدانید که تهوع و استفراغ صبحگاهی می تواند نشانه ی خوبی باشد چرا که نشانه دهنده ش این است که سطح HCG در همه ی بد ن افزایش یافته و بارداری در حال پیشرفت است. درمان تهوع و استفراغ صبحگاهی آن است که هیچ گاه معده تان را خالی نگذارید و گاهی چند عدد بیستکویت خشک بخورید. قرار داد ن آن ها کنار رختخواب و خورد ن یکی دو عدد قبل از بلند شد ن از رختخواب یکی از برترین کارها برای کاهش تهوع و استفراغ صبحگاهی است. مصرف ویتامین ها هم در دوران بارداری می تواند سبب تشدید تهوع و استفراغ برای برخی مادران شود. بنابراین ویتامین ها را با معده ی خالی مصرف نکنید. خیلی اوقات وقتی این ویتامین ها بعد از غذا خورده شود، تهوع و استفراغ کاهش می یابد.

5- متورم و حساس شد ن سینه ها:

یکی دیگر از علایم زودرس بارداری شکل گیری تغییرات در سینه ی خانم ها است. خیلی از خانم ها در این زمان حس می نمایند که لباس زیرشان برای شان تنگ شده است.

6- تکرر ادرار:

در اوایل بارداری، رحم آغاز به بزرگ شد ن نموده و به مثانه فشار می آورد و این سبب احساس احتیاج به دفع ادرار می شود. این احساس در سه ماهه ی دوم بارداری از بین می رود، اما مجدداً در سه ماهه ی سوم بارداری بر می شود چرا که در این زمان رحم بسیار بزرگ شده و به مثانه فشار وارد می شود. چاره یی نیست باید قبل از این که به رختخواب بروید یا احساس فشار شدیدی روی مثانه داشته باشید به دستشویی بروید.

7- تنگی نفس:

برخی زنان وقتی برای بار اول باردار می شوند احساس تنگی نفس زیادی می نمایند. این به معنی آن است که احتیاج به اکسیژه زیادی برای رشد جنین دارند. هر چه بارداری جلوتر می رود این احساس احتیاج به اکسیژن بیشتر می شود، اما اگر ناگهان دچار حملات تنگی نفس شدید که مرتبط با وزش نیست یا اگر درد داشتید حتماً با پزشک مشورت کنید، چون ممکن است سلامتی شما و جنین را تهدید کند.

8- تغییرات جسمی:

تغییرات خاص در ترشحات واژن و رنگ این ترشحات و قطع قاعد گی می تواند علامتی از بارداری باشد. اگر این علایم را در خود دیدید حتماً یک آزمون خانگی بارداری انجام د هید و با پزشک خود قرار دیدار بگذارید.

هر چقدر که شما زودتر به بارداری خود پی ببرید بهتر می توانید مراقبت های دوران بارداری را انجام د هید. اگر باردار هستید، هیچ وقت برای آغاز تصمیم گیری برای تغییر شیوه ی زند گی تان دیر نیست. ترک سیگار، عد م مصرف قهوه و الکل، انجام فعالیت های سبک جسمانی، مصرف ویتامین ها و استفاده از داروهایی که ممکن است برای درمان برخی مسائل زمینه یی شما لازم باشد، برترین تأثیر را برای یک بارداری راحت دارند.

منبع:7 روز زند گی شماره 108

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: راسخون
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 9665

به "8 علامت زودرس بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 علامت زودرس بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید