شروع حذف انتها نامه های کاغذی، اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی دانشگاهی در حوزه مدیریت سبز

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم از اجرای 500 پروژه در حوزه مدیریت سبز دانشگاه ها اطلاع داد و گفت: در راستای برنامه های مدیریت سبز دانشگاه ها خاتمه نامه های کاغذی دانشجویان نیز از مهر جاری حذف خواهد شد.

شروع حذف انتها نامه های کاغذی، اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی دانشگاهی در حوزه مدیریت سبز

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، دکتر محمدتقی نظرپور در سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه ها ، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری که امروز در سالن غدیر سازمان برنامه و بودجه برگزارشد، با تاکید بر این که این نمایشگاه با هدف نمایش عملکرد و توانمندی های مراکز آموزشی و پژوهشی و با همکاری وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه در حال برگزاری است گفت: در واقع همه دانشگاه ها علاقه مند به مشارکت برای حضور در این برنامه بودند اما به دلیل محدودیت های جا حداکثر 50 دانشگاه ، مراکز پژوهشی و پارک ها بسته به نوع کار و اقدامی که انجام داده بودند توانستند در این مراسم مشارکت داشته باشند. در واقع این برنامه هر دو سال در حوزه مدیریت سبز به منظور نمایش طرح های اجرا شده و در دست اجرای آموزش عالی در این عرصه برگزار می گردد.

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین گفت: در سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی در حوزه مدیریت سبز طرح های مبتکرانه و نوآورانه زیادی با توانمندی های بالا و میزان تاثیرگذاری های بیشتر در زمینه های کشاورزی، آب، محیط زیست، پسماند و تاثیر گذاری آن در عرصه اقتصاد و غیره به نمایش گذاشته شده است.

دکتر نظر پور همچنین به بعضی منابع تخصیص یافته و اقدامات اجرا شده در حوزه مدیریت سبز اشاره نمود و گفت: از سال 96 تاکنون ردیف بودجه مشخصی در اختیار وزارت علوم تحت عنوان مدیریت سبز و به منظور حمایت از اجرای پروژه های این عرصه قرار گرفته است و خوشبختانه تاکنون توانستیم 180 میلیارد تومان سرمایه گذاری ملی در این عرصه داشته باشیم.

به گفته معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم، از سال 96 تاکنون بیش از 100 طرح مهم در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه ها اجرایی شده است و شورای راهبردی مدیریت سبز در 150 دانشگاه، 40 پارک و 10 پژوهشگاه راه اندازی نموده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اجرای 500 پروژه مدیریت سبز، کاشت بیش از یک میلیون نهال در دانشگاه ها طی سه سال گذشته ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط با حوزه مدیریت سبز و همچنین همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری ، حمایت از خاتمه نامه های دانشجویی با موضوع مدیریت سبز از جلمه اقدامات اجرا شده در این عرصه است.

معاون وزیر علوم با تاکید بر این که خاتمهامه های کاغذی دانشجویان از سال تحصیلی 98-99 حذف می شوند گفت: دانشگاه ها باید زیر ساخت های لازم برای الکترونیکی کردن خاتمهامه ها فراهم نمایند.

دکتر نظر پور در خاتمه خاطر نشان کرد: 200 میلیارد تومان تاکنون از اعتبارات سایر منابع دانشگاه ها برای حوزه مدیریت سبز هزینه شده است و دولت باید متناسب با این هزینه ها یاری های لازم برای اجرای پروژه ها و طرح های این حوزه انجام بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1141

به "شروع حذف انتها نامه های کاغذی، اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی دانشگاهی در حوزه مدیریت سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع حذف انتها نامه های کاغذی، اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی دانشگاهی در حوزه مدیریت سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید