اقامت دائم کانادا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، اکسپرس اینتری Express Entry

اکسپرس اینتری یک روش سریع برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می گردد. اکسپرس اینتری در واقع سیستمی الکترونیکی است که دولت کانادا به طور خاص آن را برای نیروهای کار ماهر و در قالب برنامه اسکیل ورکر طراحی نموده است. تمامی اقدامات در این سیستم به صورت آنلاین انجام خواهد شد و بر اساس یک سیستم امتیازبندی تمامی افراد متقاضی این برنامه رتبه بندی خواهند شد. در نهایت برای افرادی با بیشترین امتیاز دعوت نامه هایی تحت عنوان ITA ارسال خواهد شد. روش اکسپرس اینتری دارای سه کلاس مختلف است:

اقامت دائم کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور تفریحی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا را می توان اصلی ترین جهت برای مهاجرت کاری به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور دانست. برای این که در برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا شرکت کنید باید الزاماتی را داشته باشید که از جمله آن ها می توان به یک سال سابقه کار مداوم و تمام وقت در مشاغل طبقه بندی شده توسط دولت کانادا اشاره داشت. مدارک تحصیلی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز از دیگر الزامات برای واجد شرایط بودن جهت شرکت در این برنامه محسوب می گردد.

در گام اول باید یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد نموده و رزومه خود را در آن ثبت کنید. سپس پروفایل شما و سایر متقاضیان مورد آنالیز قرار گرفته و بر اساس سیستم امتیازبندی CRS، امتیازی به شما تعلق خواهد گرفت. حداقل امتیازی که باید به دست بیاورید 67 امتیاز از 100 امتیاز است. بعد از رتبه بندی افراد بر اساس امتیازات کسب شده دولت کانادا برای متقاضیانی که بالاترین امتیازات را داشته باشند دعوت نامه هایی را ارسال خواهد نمود. این فرآیند به طور معمول کمتر از شش ماه طول خواهد کشید و شخص متقاضی پس از دریافت دعوت نامه دو ماه زمان دارد تا درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا ارائه نماید.

برنامه تاجران ماهر فدرال کانادا

افرادی در صورتی که در یک حوزه تجاری دارای مهارت هستند می توانید شانس خود را در این برنامه امتحان کنند. برای شرکت در این برنامه ضروری است که حداقل دو سال سابقه کار در فیلد مورد نظر خود داشته باشید. همچنین باید الزامات دیگر از جمله مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی را به وسیله آزمون هایی مانند آیلتس ثابت کنید. داشتن پیشنهاد شغلی از کانادا می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد اما وجود آن الزامی نیست.

بعد از این که مطمئن شدید واجد شرایط هستید می توانید پروفایل خود را در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد نمایید. دقت داشته باشید که در طول زمان می توانید به طور دائم پروفایل خود را به روز نموده و اطلاعات جدیدی را ثبت نمایید. بعد از آنالیز پروفایل امتیازی به شخص متقاضی تعلق خواهد گرفت و در صورت قرار دریافت در لیست منتخب یک دعوت نامه برای وی ارسال خواهد شد که با استفاده از آن قادر خواهد بود برای اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

برنامه تجربه کانادایی CEC

این برنامه به افرادی که تجربه حداقل یک سال کار در کشور کانادا در طول سه سال اخیر را داشته باشند این امکان را می دهد تا شانس خود را برای تبدیل شدن به مقیم دائم کانادا امتحان کنند. در واقع دولت کانادا به وسیله این برنامه نیروی کار ماهر و بااستعدادی که در کشور کانادا کار می کنند را شناسایی نموده و به آن ها این فرصت را می دهد تا به طور دائمی ساکن کشور کانادا شوند. علاوه بر سابقه کار الزامات دیگری مانند دریافت حداقل نمره در سیستم آزمون زبان کانادا نیز برای این برنامه وجود دارد.

این روش نیز مانند روش های قبلی در حوزه مهاجرت به کانادا قرار می گیرد. تفاوت برنامه نامزدی استانی با روش اکسپرس اینتری در این است که برنامه نامزدی استانی به صورت مستقیم توسط استان ها و قلمروهای کانادا ارائه شده و هر یک از آن ها نیز معیارهای خاص خود را دارند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به یک استان خاص کانادا را داشته باشند می توانند در این برنامه شرکت کنند.

استان های مختلف کانادا دارای برنامه های مهاجرتی متفاوتی هستند اما به طور کلی می توان کلیه برنامه های نامزدی استانی را در چهار دسته گسترده شامل نیروی کار ماهر، سرمایه گذاران، خانواده و دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه ها یا کالج های کانادا تقسیم بندی کرد. افرادی که در این دسته ها قرار بگیرند امکان شرکت در برنامه نامزدی استانی و دریافت اقامت دائم کانادا را خواهند داشت.

در حال حاضر رایج ترین دسته برنامه نامزدی استانی دسته نیروی کار ماهر است. استان های کانادا به منظور جذب نیروی کار ماهر مورد احتیاج بازار کار خود اقدام به راه اندازی این طرح نموده اند. بدین ترتیب افرادی که دارای سابقه کار حرفه ای، تحصیلات مناسب و مهارت کافی در زبان باشند می توانند به وسیله استان مورد نظر خود برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا

دولت کانادا این فرصت را فراهم نموده تا شهفرایندان کشورهای دیگر بتوانند با سرمایه گذاری در کانادا مقیم دائم این کشور شوند. افرادی که در زمینه بیزنس تجربه داشته و دارای سرمایه کافی باشند این امکان را دارند تا برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا به وسیله برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا اقدام کنند. این برنامه دارای سه دسته مختلف شامل موازد زیر است:

سرمایه گذاران

کارآفرینان

افراد خود اشتغال

برنامه مهاجران سرمایه گذار

دولت کانادا سرمایه گذاران خارجی را به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کانادا در نظر گرفته است و به وسیله این برنامه فرصت دریافت اقامت دائم کانادا را به سرمایه گذاران خارجی و خانواده آن ها داده است. بر این اساس سرمایه گذاران خارجی باید الزامات زیر را مورد توجه قرار دهند:

داشتن تجربه در زمینه کنترل و مدیریت یک بیزنس

داشتن حداقل 1.600.000 دلار سرمایه

سرمایه گذاری 800 هزار دلاری به مدت 5 سال

برنامه کارآفرینی در کانادا

افرادی که در این برنامه شرکت می کنند در صورت دریافت ویزا می توانند کسب وکار خود را در کانادا راه اندازی کنند. ضمن این که بعد از انجام این کار می توانند اقامت دائم کشور کانادا را نیز اخذ کنند. الزامات زیر برای چنین افرادی در نظر گرفته شده است:

سرمایه گذاری قابل توجه در کانادا طی دو سال اول ورود به این کشور

مشارکت فعال و مداوم در مدیریت بیزنس

استخدام حداقل یک شهفرایند یا مقیم دائم کانادا به غیر از بستگان شخص کارآفرین

برنامه خوداشتغالی در کانادا

ارزیابی افراد در برنامه خوداشتغالی بر اساس مواردی نظیر تجربه و توانایی بیزنس، صلاحیت در امور هنری و سرمایه کافی انجام می گردد. برنامه خوداشتغالی شامل دو دسته کلی می گردد:

افرادی که قصد ایجاد یک کسب وکار در کانادا را داشته باشند که دارای سهم قابل توجه در اقتصاد یا فرهنگ یا هنر کانادا باشد

افرادی که در زمینه کشاورزی تجربه داشته و قادر به خرید و مدیریت امور یک مزرعه در کانادا هستند.

مهاجرت به وسیله خانواده در کانادا

مهاجرت به وسیله خانواده که تحت عنوان اسپانسرشیپ خانوادگی شناخته می گردد یکی از روش های متداول برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می گردد. شخص دارنده اقامت دائم کانادا می تواند به عنوان حامی اقتصادی همسر، فرزند، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود از آن ها برای اقامت در کانادا دعوت کند.

در حال حاضر حدودا یک سوم تمام افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند، توسط یکی از اعضای خانواده خود در این کشور حمایت می شوند.

شخص حمایت کننده باید الزامات زیر را مد نظر قرار دهد تا بتواند واجد شرایط باشد:

اثبات توانایی اقتصادی به منظور حمایت از اعضای خانواده

تعهد برای حمایت از اعضای خانواده در مدت معین و کوشش اعضای خانواده او جهت رسیدن به استقلال اقتصادی

داشتن حداقل 18 سال سن

عدم وجود اتهام جدی در خصوص شخص و عدم سو سابقه

ورشکسته نبودن

مهاجرت به کبک به وسیله کار و سرمایه گذاری

استان کبک کانادا در بسیاری از موارد دارای قوانین خاص خود بوده و برنامه های مهاجرت این استان نیز دارای فرایند جداگانه ای است. یکی از مهم ترین برنامه های مهاجرت کبک که منجر به اخذ اقامت دائم کشور کانادا خواهد شد مهاجرت کاری و سرمایه گذاری است. در صورتی که علاقه داشته باشید تا در استان کبک ساکن شده و در یکی از شهرهای این کشور به کار و زندگی بپردازید می توانید در برنامه اسکیل ورکر کبک یا برنامه سرمایه گذاری آن شرکت کنید.

مهاجرت کاری به کبک

مهاجرت کاری به کبک به وسیله برنامه اسکیل ورکر این استان امکان پذیر است. این برنامه به طور کامل خارج از سیستم اکسپرس اینتری بوده و برای شرکت در آن باید در پرتال مخصوص همین استان تحت عنوان Arrima یک پروفایل ایجاد کنید. بعد از ایجاد پروفایل و ارسال درخواست برای اخذ گواهی انتخابی کبک تحت عنوان CSQ باید منتظر آنالیز پروفایل و امتیازبندی بمانید. بعد از انجام آنالیز می توانید درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا به دولت فدرال کانادا ارائه کنید.

سرمایه گذاری در کبک

برنامه مهاجران سرمایه گذار استان کبک به افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور کانادا دارند این امکان را می دهد تا ضمن سرمایه گذاری در کبک بتوانند اقامت دائم کانادا را نیز بگیرند. برای این که واجد شرایط حضور در این برنامه باشید باید حداقل 2 میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشید. ضمناً باید در یکی از زمینه های زیر حداقل 2 سال سابقه کار در طول 5 سال گذشته داشته باشید:

مشاغل مربوط به کشاورزی، تجارت یا صنعت

مشاغل حرفه ای

آژانس های بین المللی

مشاغل دولتی

در صورت پذیرفته شدن باید 1.2 میلیون دلار کانادا در یکی از حوزه ها سرمایه گذاری کنید. در صورت داشتن این شرایط بر اساس فاکتورهای زیر ارزیابی خواهید شد:

سن

تحصیلات

سابقه کاری

مهارت زبان

همچنین د در طرح کارآفرینی و خوداشتغالی کبک نیز شرکت کرد. حداقل سرمایه لازم برای طرح کارآفرینی کبک 300 هزار دلار کانادا و برای طرح خوداشتغالی 100 هزار دلار کانادا مشخص شده است.

منبع: اینترنت
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 4945

به "اقامت دائم کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت دائم کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید