تصویب طرح درج میدان امام اصفهان در فهرست سرمایه گذاری های فرهنگی اتحادیه اروپا در سال 2020

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه اصفهان از تصویب طرح تحقیقاتی این دانشگاه در مورد درج میدان تاریخی امام (نقش دنیا) در طرح های سرمایه گذاری فرهنگی اتحادیه اروپا در سال 2020 میلادی اطلاع داد.

تصویب طرح درج میدان امام اصفهان در فهرست سرمایه گذاری های فرهنگی اتحادیه اروپا در سال 2020

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، کمیل طیبی امروز 10 خردادماه با اعلام این مطلب گفت: مدتی است در اتحادیه اروپا، طرحی با عنوان زنجیره جذب سرمایه گذار برای تعریف کاربری های جدید از میراث فرهنگی شهرهای دنیا در قالب ابر پروژه افق دنیا در سال 2020 مطرح شده است.

او اضافه نمود: افق 2020 یک طرح عظیم تحقیقاتی است که اتحادیه اروپا از سال 2016 تحقیقات دنیای خود را در حوزه دست یابی به توسعه پایدار دنیای از مناظر محیط زیست، انرژی های پاک و لزوم حفاظت از میراث فرهنگی و ایجاد کاربری های جدید در این حوزه از منظر گردشگری با همکاری دانشگاه های سراسر دنیا شروع کرد.

مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه اصفهان در ادامه گفت: از ایران تنها دانشگاه اصفهان در راستای دست یابی به اهداف این طرح همکاری خود را با اتحادیه اروپا از دو سال گذشته با همکاری استان شروع کرد. با این وصف در این طرح، میدان امام اصفهان با دارا بودن ویژگی های جامع شهری و با بیش از 9 هزار کارکرد در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، دینی و مالی، به عنوان یک زنجیره کامل از نیازهای مردم یک ابر شهر از 400 سال گذشته تا به امروز در کنار کارکردهای جدیدی که می توان در دهه سوم از سده بیست و یکم در این میدان ایجاد کرد، مورد آنالیز نهاده شد.

او در مورد دستاوردهای این طرح گفت: با توجه به لزوم اتخاذ تدابیر جدید در مورد تبلیغات دنیای آثار تاریخی ایران، تصویب این طرح در سطح بینالمللی فرصت مناسبی را در مورد معرفی جاذبه های تاریخی ایران از منظر گردشگری فراهم می آورد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 3200

به "تصویب طرح درج میدان امام اصفهان در فهرست سرمایه گذاری های فرهنگی اتحادیه اروپا در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح درج میدان امام اصفهان در فهرست سرمایه گذاری های فرهنگی اتحادیه اروپا در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید