خبرنگاران معاون شهردار تهران: این نهاد برنامه های مردم محور را دنبال می کند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تهران- خبرنگاران- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: شهرداری پایتخت برنامه های مردم محور را در بخش های مختلف با رویکرد بهره گیری از مشارکت و حضور آنان در دستور کار دارد و دنبال می کند.

خبرنگاران معاون شهردار تهران: این نهاد برنامه های مردم محور را دنبال می کند

به گزارش خبرنگاران، محمد جوادی یگانه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد یکساله معاون فرهنگی شهرداری تهران اضافه نمود: شعار شهرداری تهران، تهران شهری برای همه است و تبدیل به شهری انسان محور شدن موضوع مهمی است که در شهر در حال وقوع است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: همه هم و غم ما این است که مردم برای قصدی غیر از خرید خارج شوند و این خارج شدن محله محور باشد.

وی گفت: یکی از تقاضاهای مردم برای عدالت اجتماعی است و شهرداری ارتباط مویرگی با تمام بخش ها دارد و در حوزه فرهنگی و اجتماعی ما سرای محله را داریم و همه جاهایی که مردم حضور دارند، نقش آفرینی می کند.

جوادی یگانه ادامه داد: ایده فعالیت های اجتماعی مردم محور بودن است و ما رقیب جوامع مردم نهاد نیستیم بلکه آنها را همراهی نیز می کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران اظهار داشت: در محرم امسال یک کار مشترک بین سپاه و شهرداری برای اولین بار رخ داد و بنا بود هر آنچه که در بین مردم توزیع شود از طریق مساجد توزیع شود و موضوع خانواده بود.

وی اضافه نمود: در حوزه فرهنگ و هنر نیز امسال با بخش های مختلف جشنواره فجر همکاری داشتیم و هر جایی که مردم به عنوان روح و جان شهر حضور داشتند، ما نیز وارد شده ایم.

جوادی یگانه اظهار داشت: اصرار ما این است که کار به دست مردم انجام شود و با همین رویکرد نیز پروژه کوچه دوستی را در دستور کار قرار دادیم تا اگر بناست کوچه رنگ شود به دست خود اهالی رخ دهد در غیر این صورت اصل رنگ کردن شهر به کاری نمی آید و اصل حضور و روح مردمی است.

وی اضافه نمود: ما تنها کشوری هستیم که مشروعیت مردم را گره زده ایم به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و این ریسکی که هیچ کشوری انجام نمی دهد اما امسال به خاطر کرونا شرایط متفاوتی را تجربه می کنیم.

جوادی یگلنه یادآورشد: از زمان شیوع کرونا ما از همان ابتدا و حتی قبل از اعلام رسمی آن، آموزش پیشگیری را در سرای محلات شروع کردیم و آموزش گسترده ای در سطح شهر شروع شد و چند دوره تبلیغ شهری در سطح شهر انجام شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: برای نوروز ما تدارک سالانه مان نوروزگاه بود که امسال به سمت نوروزخانه رفتیم تا برنامه ها را در سطح خانه ها برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع کرونا 10 نظر سنجی داشتیم تا فرایند تغییر نظر مردم را در حوزه کرونا نشان دهیم، اظهارداشت: میزان رضایت از اخبار صدا و سیما، عملکرد دولت و شهرداری به طور مستمر رصد شده است.

جوادی یگانه گفت: شهر دوست دار کودک را در تابستان داشتیم که مورد استقبال واقع شد که موضوع آموزش به بچه ها را دنبال می کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: اگر بنا باشد مردم وارد شهر شوند باید مکان امنی برای شهفرایندان به خصوص زنان باشد و همین رویکرد مد نظر قرار گرفت تا محیط هایی که می توانست برای بانوان خطر آفرین باشد یا ناامنی را القا کند، اصلاح شود.

وی یکی دیگر از طرح ها را شهر دوستدار سالمند اظهار داشت و ادامه داد: در همین زمینه موضوع مناسب سازی در دستور کار قرار گرفت.

جوادی یگانه با اشاره با اجرای برنامه مقابله با زباله گردی و کار بچه ها اشاره کرد و بنای شهرداری را اصلاح این رویه دانست و نه برخورد با کودک.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: اصل کار دهه فجر راهپیمایی است که امسال موتور پیمایی انجام خواهد شد و ما هر سال ایستگاه فرهنگی، موضوع پرچم و تزئین محلات را داریم و موضوع مهمترین مساجد شاخص بود که امسال در بیش از 40 مسجد تهران سخنرانی و برنامه فرهنگی اجرا شد.

وی از اجرای ویدئو مپینگ و نورپردازی در 22 بهمن خبر داد و آن را فرصتی برای گستری حس میهن دوستی برشمرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7094

به "خبرنگاران معاون شهردار تهران: این نهاد برنامه های مردم محور را دنبال می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون شهردار تهران: این نهاد برنامه های مردم محور را دنبال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید