دارندگان وام های قرض الحسنه یک قسط در خرداد بپردازند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرنگاران :بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 دریافت کنند.

دارندگان وام های قرض الحسنه یک قسط در خرداد بپردازند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، برخی از بانک ها از حساب سپرده برخی از دریافت کنندگان قرض الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه های اسفند 1398، فروردین و اردیبهشت 1399 شده بودند، در خرداد ماه 1399 بیش از یک قسط برداشته کرده اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می شود.

همانگونه که پیش تر طی بخشنامه های متعدد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی موظف اند اقساط تمام دریافت کنندگان قرض الحسنه که طی دوره مذکور سررسید می شود را در انتهای قرارداد و پس از از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

بانک مرکزی مجددا تاکید می کند، چنانچه از حساب سپرده دریافت کنندگان قرض الحسنه یا ضامنان آنها بابت اقساط امهال شده ماه های اسفند1398، فروردین و اردیبهشت 1399 برداشت شده است، اشخاص مذکور می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.cbi.ir نسبت به ثبت شکایات خود در سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی اقدام کنند.

با بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه خود را در این رابطه اصلاح نکنند، بر اساس قوانین و مقررات برخورد قانونی مقتضی می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 3260

به "دارندگان وام های قرض الحسنه یک قسط در خرداد بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان وام های قرض الحسنه یک قسط در خرداد بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید