رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران عنوان کرد؛ بومی سازی تجهیزات در زنجیره &shyفولاد&shy&shy

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وفایی فرد گفت: بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­ هدفگذاری شده و مطالعات پایلوت آن در حال اجرا است.

رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران عنوان کرد؛ بومی سازی تجهیزات در زنجیره &shyفولاد&shy&shy

به گزارش به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجید وفایی فرد رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: پیوند صنعت­ فولاد­ کشور و حوزه مطالعات تحقیقاتی را می توان هدف کلان امضای تفاهم نامه بین این مرکز و انجمن ­فولاد ­­نام برد از همین رو همکاری های دو طرف در راستای بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­­ انجام خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اضافه نمود: با توجه به اینکه سرمایه گذاری در بخش پایین دستی زنجیره ­فولاد ­­سودآور است، بنا داریم در این زمینه به کار مطالعاتی بیشتری بپردازیم و این موضوع یکی از محور های همکاری مرکز و انجمن ­فولاد ­­است.

وی با بیان اینکه توسعه تجهیزات گندله سازی از اهداف ما محسوب می گردد، اظهار کرد: بومی سازی تجهیزات در زنجیره ­فولاد­ هدفگذاری شده و مطالعات پایلوت آن در حال اجرا است.

وفایی فرد با اعلام اینکه این مرکز، بومی سازی تجهیزات را در شمار برنامه های خود قرار داده است، اضافه نمود: سال جاری طراحی، ساخت و راه اندازی تیکنر خمیری در مقیاس بِنچ و پایلوت در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران انجام شد.

به گفته وی، این اقدام با هدف جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و صرفه جویی در هزینه های نگهداری باطله های صنعتی انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی در مورد محور های تفاهم نامه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی و انجمن ­فولاد­­ ایران گفت: بستر سازی، تسهیل مطالعات آزمایشگاهی، پایلوت برای تجاری سازی و بومی سازی از ایده های فرآوری و توسعه فناوری در زنجیره ­فولاد­­ و توسعه همکاری در فرآیند عارضه یابی، استاندارد و بهینه سازی خطوط فرآوری در این زنجیره از جمله اهداف است.

وفایی فرد اضافه نمود: توسعه همکاری های اعضای انجمن در بخش تحقیقات فرآوری از زنجیره فولاد، بسترسازی تحقیقات بازفرآوری و ایجاد ارزش اضافه نموده از باطله در این حوزه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: همچنین همکاری در زمینه ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و بررسی را می توان از دیگر محور های این تفاهم نامه نام برد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 265

به "رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران عنوان کرد؛ بومی سازی تجهیزات در زنجیره &shyفولاد&shy&shy" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران عنوان کرد؛ بومی سازی تجهیزات در زنجیره &shyفولاد&shy&shy"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید