رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه در زمینه آخرین تحولات منطقه و دنیا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزرای خارجه چین و روسیه ضمن رایزنی در زمینه مسائل دوجانبه، درباره موضوع هسته ای ایران و آخرین تحولات در ونزوئلا به گفت وگو پرداختند.

رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه در زمینه آخرین تحولات منطقه و دنیا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، وزرای خارجه چین و روسیه روز آدینه در دیدار با هم بر تمایل دو کشور در تقویت همکاری عملی و حفظ ثبات در دنیا تاکید نمودند.

به نوشته خبرگزاری شینهوا سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و وانگ یی وزیر خارجه چین روز آدینه در پکن ، پایتخت چین با هم دیدار کردند. وزیر خارجه چین در این دیدار از تمایل کشورش در همکاری با روسیه در امور بین الملل جهت حفظ حقوق و منافع مشروع دو کشور و همچنین برقراری عدالت بین المللی و حفظ صلح و ثبات در منطقه و دنیا تاکید نمود.

این در حالی است که هوا چونینگ از سخنگویان وزارت خارجه چین نیز روز پنجشنبه در یک نشست خبری از مفهوم امنیت جمعی روسیه در خلیج فارس استقبال کرد. به گزارش خبرگزاری تاس ، چونینگ در این زمینه گفت: ما از ابتکار عمل روسیه استقبال می کنیم. ما همچنین به تقویت همکاری، هماهنگی و ارتباط با تمامی طرفین مربوطه علاقمندیم.

این مقام چینی ضمن تأکید بر لزوم حفظ امنیت منطقه گفت که صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس برای تضمین ایمنی و توسعه منطقه و دنیا به طور کلی، از اهمیت بی شماری برخوردار است. ما معتقدیم که به منظور تضمین ثبات و ایمنی منطقه، ایجاد روابط خوب میان همسایگان بر اساس احترام دوجانبه، حائز اهمیت است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته خبرگزاری شینهوا، لاوروف در دیدار با همتای چینی خود گفت که روسیه آماده است تا همکاری با چین در اجرای توافق دوجانبه و پیشبرد توسعه همکاری راهبردی و جامع بین دو کشور به جهت حصول نتایج عملی تر را ارتقا بخشد.

لاوروف همچنین بر اهمیت هماهنگی و همکاری بین روسیه و چین در امور منطقه ای و بین المللی برای برقراری ثبات بیشتر در دنیا تاکید نمود.

وزرای خارجه چین و روسیه در این دیدار همچنین در خصوص مسائل مهم بین المللی چون موضوع هسته ای ایران و آخرین تحولات در ونزوئلا رایزنی کردند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 545

به "رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه در زمینه آخرین تحولات منطقه و دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه در زمینه آخرین تحولات منطقه و دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید