سفیر ایران در پکن چین: اگر دولت ترامپ برای مذاکره استوار بود از برجام خارج نمی شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، سفیر ایران در پکن با بیان اینکه تحریم های جدید یک بار دیگر ثابت کرد آمریکایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و نمی گردد با آنها مذاکره کرد، گفت: اگر دولت ترامپ در این خصوص استوار بود، از برجام خارج نمی شد.

سفیر ایران در پکن چین: اگر دولت ترامپ برای مذاکره استوار بود از برجام خارج نمی شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله تصویر و سرگرمی، محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در گفت وگویی با روزنامه چینی گلوبال تایمز در مورد مذاکره ایران و آمریکا با با بیان اینکه جو بی اعتمادی بین مردم ایران و آمریکایی ها وجود دارد، گفت: تحریم های جدید یک بار دیگر ثابت کرد که آمریکایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و نمی گردد با آنها مذاکره کرد.

وی با ذکر این نکته که ما در دولت قبلی آمریکا با آمریکایی ها مذاکره کردیم و به توافق مرضی الطرفینی تحت عنوان برجام رسیدیم، یادآور شد: ولی دولت ترامپ با خروج یکجانبه از برجام، ثابت کرد که آمریکایی ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

به گزارش فارس، کشاورززاده با بیان اینکه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران روابط را متشنج تر خواهد نمود، شعار طرف آمریکایی مبنی بر اینکه بدون پیش شرط می خواهد با ایران مذاکره کند را کاملا غلط خواند و اضافه نمود: شما پیش شرط ها را می بینید، تحریم ها خودش پیش شرط است و همین طور موارد 12 گانه ای که وزیر خارجه آمریکا مطرح نموده است.

سفیر ایران در پکن اضافه نمود: تمام اقداماتی که دولت آمریکا می توانست علیه ایران انجام دهد، انجام داده، از یک توافق بین المللی یعنی برجام خارج شده و به سمت ما اسلحه گرفته و در عین حال می گوید بیاییم مذاکره کنیم.

کشاورززاده توضیح داد: هیچ عقل سلیمی چنین شرایطی را برای مذاکره نمی پذیرد، اگر دولت ترامپ در این زمینه پایدار بود از برجام خارج نمی شد. اولین چیزی که هر فرد بیطرفی می تواند تصور کند که شرایط عادی باشد، بازگشت آمریکا به برجام و تعهداتی است که آمریکا در قبال برجام دارد.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیراً در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز ضمن تکرار ادعاها درباره ایران برای چندمین بار از مذاکره سخن گفت و اضافه نمود: امیدوارم روزی برسد و آنها برگردند و بگویند که ما آماده توافق (با آمریکا) هستیم.(اینجا بخوانید)

اظهارات ترامپ و دولتمردان آمریکایی در مورد مذاکره، در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها و به کرات اعلام نموده اند که با دولت کنونی آمریکا مذاکره نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 507

به "سفیر ایران در پکن چین: اگر دولت ترامپ برای مذاکره استوار بود از برجام خارج نمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در پکن چین: اگر دولت ترامپ برای مذاکره استوار بود از برجام خارج نمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید