سیاست تولید نفت تغییر نخواهد کرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق گفت: اوپک پلاس چهارم مارس دیدار می کند و اعضای این گروه احتمالا با ثابت بودن سطح تولید در آوریل موافقت خواهند کرد. بزرگترین تغییر مربوط به عربستان سعودی خواهد بود که احتمالا پس از مارس به کاهش تولید یک میلیون بشکه در روز که به صورت یکجانبه انجام داده بود، خاتمه می دهد.

سیاست تولید نفت تغییر نخواهد کرد

وزیر نفت عراق در بغداد گفت: تصور می کنم در مارس اعضای اوپک پلاس با ثابت نگه داشتن سطح تولید فعلی موافقت خواهند کرد.

اوپک و متحدانش شامل روسیه در ماه مه سال 2020 در واکنش به سقوط بی سابقه تقاضا و افت شدید قیمتها بر اثر شیوع ویروس کرونا، محدودیت عرضه تاریخی را به اجرا گذاشتند. عراق از آن زمان به دفعات از سوی اعضای دیگر این گروه برای نقض سهمیه تولید و عدم جبران مازاد تولید هدف انتقاد قرار گرفته و وعده پایبندی به توافق را مکررا مورد تاکید قرار داده است.

عراق که دومین عضو بزرگ اوپک پس از عربستان سعودی است، تولیدش در سه ماهه نخست امسال 3.86 میلیون بشکه در روز بوده است.

جبار اظهار داشت عراق ماه جاری در صورت پایبندی منطقه کردستان به تعهداتش، 3.6 میلیون بشکه در روز نفت تولید خواهد کرد. این کشور اعلام کرده بود تولید روزانه اش در ژانویه را به 3.6 میلیون بشکه در روز محدود خواهد کرد اما بیش از 3.8 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

وزیر نفت عراق بدون در نظر دریافت صادرات نفت کردستان، پیش بینی کرد صادرات عراق در فوریه 2.9 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر نفت عراق قیمت هر بشکه نفت در سال میلادی جاری را بین 58 تا 63 دلار پیش بینی کرد. قیمت نفت برنت در بحبوحه رشد تقاضای چین و توزیع واکسنهای کووید 19، از پایان سال 2020 حدود 20 درصد رشد کرده و به بالای 61 دلار در هر بشکه رسیده است.

وی همچنین اظهار کرد: اگر اوضاع عادی بماند، ایران ممکن است به بازار نفت برگردد اما در این باره توضیح چندانی نداد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7111

به "سیاست تولید نفت تغییر نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست تولید نفت تغییر نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید