ششمین قهرمانی همیلتن در فرمول یک

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، روزی که لوییز همیلتن پیروز به کسب پیروزی در گرندپری آمریکا نشد، ششمین قهرمانی دنیا خود را در پیست کوتا جشن گرفت.

ششمین قهرمانی همیلتن در فرمول یک

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از ورزش سه، فصل رویایی تیم مرسدس در فرمول یک با کسب یک و دوی تیمی دیگری در گرندپری آمریکا با پیروزی والتری بوتاس و سکوی دوم لوییز همیلتن ادامه یافت تا در روزی که همیلتن از هم تیمی و تنها رقیب باقیمانده اش در رقابت های قهرمانی جهان شکست خورده بود، ششمین قهرمانی جهان خود را جشن بگیرد.

بوتاس که مسابقه را از رده اول آغاز نموده بود با یک استارت عالی پیشتاز مسابقه باقی ماند و این در حالی بود که سباستین وتل راننده فراری در رده دوم با یک استارت بسیار ضعیف و عجیب در همان ابتدای کار چند رده از دست داد. مکس ورشتپن هم مانند بوتاس استارت خوبی داشت و توانست خود را به رده دوم برساند، همیلتن با پشت سر گذاشتن هر دو فراری توانست با کسب دو رده سومین ماشین پیشتاز مسابقه باشد. لکلرک هم پشت سر همیلتون با سبقت از وتل در پیچ نهم، در رده چهارم نهاده شد.

بدشانسی وتل اما اینجا به خاتمه نرسید و او به تیمش بیان کرد که به شدت مشکل کم فرمانی دارد و با اینکه با کسی برخورد نداشته احساس می نماید ماشین یک مشکل اساسی دارد. ماشین وتل در همان دور اول به شکل عجیبی در پیچ ها و روی دست اندازها بالا می پرید و تنها هشت دور بعد در حالی که لاندو نوریس و دنیل ریکاردو به راحتی از او سبقت گرفته بودند، تعیین شد که پیست پر دست انداز و ناهموار کوتا بالاخره قربانی گرفته و وتل سیستم تعلیق چرخ عقب سمت راست خود را از دست داده است. جلوی ماشین وتل به شکل ترسناکی از زمین جدا شد در این لحظه گرند پری آمریکا دیگر برای او تمام شده بود.

بدین ترتیب بوتاس پیشتاز مسابقه باقی ماند و ورشتپن، همیلتون، لکلرک و ریکاردو که توانسته بود از نوریس سبقت بگیرد، رده های بعدی را در اختیار داشتند. در دور 13 و 14 ورشتپن و بوتاس پشت سر هم به پیت استاپ رفتند و هر دو با لاستیک های هارد به پیست بازگشتند. بوتاس پیروز شد خیلی زود از لکلرک که در صندلی دوم نهاده شده بود اما به شدت از کمبود سرعت رنج می برد سبقت بگیرد و در دور بعد ورشتپن نیز رده سوم لکلرک را از آن خود کرد و او را به رده چهارم فرستاد.

بوتاس پس از تعویض لاستیک هایش سریع تر از همیلتن پیشتاز شده بود و پیشبینی می شد در چند دور آینده به هم تیمی اش برسد، در همین حین همیلتن هم از رفتن به پیت برای تعویض لاستیک های کهنه اش امتناع کرد و خواست که مدت بیشتری در پیست باقی بماند.

بوتاس خیلی زود توانست همیلتن را پشت سر بگذارد و همیلتون نیز با لاستیک های کهنه تر کوشش چندانی برای دفاع از رده اش نکرد و بالاخره در همان دور برای تعویض لاستیک به پیت رفت. با توجه به استراتژی تیم ها به نظر می رسید بوتاس و ورشتپن که در رده اول و دوم قرار داشتند دو پیت استاپ را در دستور کار دارند و همیلتون نیز در رده سوم مانند مسابقه مکزیک یک پیت استاپ خواهد داشت.

در رده های پایین تر مسابقه الکس آلبون یک بازگشت فوق العاده به مسابقه داشت و با استفاده از سرعت ماشین ردبول سبقت پشت سبقت می گرفت و پیروز شد تا دور 38 خود را به رده پنجم مسابقه برساند.

مکس ورشتپن پس از مرسدس ها سوم شد و چارلز لکلرک که در طول مسابقه حتی نتوانست کوششی برای نزدیک تر شدن به سه رده اول بکند، در رده چهارم ایستاد. او البته با تعویض لاستیک به سافت در دورهای خاتمهی پیروز شد با شکستن رکورد پیست سریع ترین دور مسابقه را به نام خود ثبت نموده و یک امتیاز آن را نیز دریافت کند.

بوتاس در خاتمه با تبریک به لوییز همیلتن برای کسب ششمین قهرمانی جهانش گفت: من سال جاری نتوانستم به هدفم برسم، همواره فصل بعدی هست... اما لوییز شایسته این قهرمانی بود.

همیلتن با یاد کردن از نیکی لادا مدیر فقید مرسدس که بهار سال جاری از جهان رفت، گفت: من بسیار دلتنگ نیکی هستم... اگر بود دیروز می گفت که زیادی دارد به من پول می دهد اما امروز کلاهش را برای من از سر برمی داشت. من بدون نیکی هرگز نمی توانستم به اینجا برسم و او امروز اینجا همراه ماست.

در خاتمه در مراسمی که هیچ شبیه جشن شایسته ششمین قهرمانی جهان نبود، لوییز همیلتن روی سکوی دوم پیست کوتا ایستاد و ششمین قهرمانی جهان خود را به سردی جشن گرفت تا منتظر جشنی شایسته تر در گاراژ مرسدس بماند. او حالا تنها یک عنوان قهرمانی جهان دیگر برای رسیدن به رکورد مایکل شوماخر افسانه ای لازم دارد. رکوردی که با توجه به عملکرد درخشان این راننده بریتانیایی و سلطنت شش ساله تیم مرسدس بر فرمول یک، دور از دست نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1426

به "ششمین قهرمانی همیلتن در فرمول یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین قهرمانی همیلتن در فرمول یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید