علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، با نامه نهاد ریاست جمهوری علیرضا اسماعیلی به عنوان سرپرست فرهنگستان هنر مشخص شد.

علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد

علیرضا اسماعیلی متولد 1348 در تیران اصفهان و دانش آموخته تاریخ ایران از دانشگاه شهید بهشتی است. وی از بدو تاسیس فرهنگستان هنر در این مجموعه فعالیت داشته و پیش از این معاونت فرهنگی و هنری، معاونت پژوهشی و مدیرعاملی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) این فرهنگستان را بر عهده داشته است.

اسماعیلی همچنین، مدیریت و ساماندهی اسناد تاریخی نهاد ریاست جمهوری را از سال 1372 تا اوایل دهه هشتاد بر عهده داشته و تاکنون دبیری علمی گروه های نسخ خطی در حوزه هنر و همچنین دبیری انتشارات همایش های بین المللی و ملی متعددی را در کارنامه اجرایی خود دارد.

علیرضا اسماعیلی عضو هیأت علمی فرهنگستان هنر است و در رزومه علمی و پژوهشی خود، مقالات و کتب تالیفی متعددی در حوزه تاریخ هنر، نسخ خطی و اسناد تاریخی از جمله: هنر اصفهان از نگاه سیاحان: از صفویه تا خاتمه قاجار؛ اسنادی از سیاست های فرهنگی و اجتماعی ایران در دورة پهلوی اول؛ اسنادی از مطبوعات و احزاب دورة رضاشاه؛ معماری دورة پهلوی به روایت اسناد،آرامگاه فردوسی؛ معماری دوره پهلوی به روایت اسناد؛ آرامگاه فردوسی، کتابت و مصورسازی نسخ خطی در دوره شاه تهماسب صفوی و ... دارد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 76

به "علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید