فرانسه: روابط اروپا و روسیه باید همراه با اعتماد متقابل باشد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزیر خارجه فرانسه در آستانه سفر خود به مسکو، تأکید کرد که کشورش خواهان تقویت گفت وگوها با روسیه و برقراری روابطی همراه با اعتماد متقابل بین اروپا و روسیه، به رغم وجود اختلافات کنونی است.

فرانسه: روابط اروپا و روسیه باید همراه با اعتماد متقابل باشد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی به نقل از خبرگزاری تاس، ژان-ایو لودریان در آستانه سفر خود به مسکو به منظور شرکت در نشست شورای همکاری های روسیه-فرانسه در مسائل امنیتی در ترکیب 2+2 (با شرکت وزرای دفاع و وزرای امور خارجه دو کشور) در مصاحبه با شبکه رادیو Europe1 گفت که فرانسه حرکت در جهت انتقال از وضعیت کنونی عدم اعتماد متقابل به سمت برقراری روابط همراه با اعتماد بین اروپا و روسیه را ضروری می داند. به گفته وی، روابط روسیه و اروپا، از زمان سرانجام جنگ جهانی دوم، هرگز در چنین سطح پایینی قرار نداشت.

دریان گفت: بین اروپا و روسیه اختلاف نظراتی در رابطه با بعضی مسائل بین المللی وجود دارد، ولی وضعیت غیرقابل اعتماد کنونی در روابط دوجانبه به نفع هیچ یک از طرفین نیست و فرانسه مبتکر حرکت به سمت تقویت عنصر اعتماد بجای فقدان اعتماد در روابط دو طرف است.

وزیر خارجه فرانسه تأکید کرد که روسیه از لحاظ جغرافیایی و تاریخی همیشه یک کشور اروپایی بوده و خواهد بود، ولی وضعیت کنونی روابط، این کشور را به سمت شرق متمایل خواهد نمود.

وی همچنین گفت که امکان احیای اقدامات در چارچوب گروه نرماندی برای حل و فصل مناقشه در شرق اوکراین وجود دارد و خبر خوب تبادل زندانیان بین روسیه و اوکراین، دورنمای این مسئله را روشن نموده است.

این دیپلمات بلندپایه همچنین یادآور شد که فرانسه و روسیه دارای توان بالقوه لازم برای توسعه روابط دوجانبه در عرصه های امنیتی، مالی و فضا هستند.

وی اضافه نمود: ضروری است مسائلی که منجر به دستیابی به نتیجه مثبت می گردد مورد حل و فصل قرار بگیرند و از جمله این مسائل: مبارزه با تروریسم، همکاری در عرصه فضا، روابط مالی و توسعه جامعه مدنی است.

وزیر خارجه فرانسه همچنین گفت که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور در دیدار اخیر خود با سفرای فرانسه گفت که توسعه گفت وگوها با روسیه ضروری بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

ژان-ایو لو دریان در عین حال گفت که قصد ندارد در جریان مذاکرات خود با مقامات روسی در مسکو، درباره لغو تحریم های اعمال شده بعد از پیوستن شبه جزیره کریمه به خاک روسیه و درگیری های نظامی در مناطق شرقی اوکراین گفت وگو کند.

لازم به یادآوری است که نشست شورای همکاری های روسیه-فرانسه در مسائل امنیتی به شکل مذاکرات 2+2 با حضور وزرای دفاع و وزرای امور خارجه دو کشور که چنین نشستی در این ترکیب از سال 2012 تاکنون انجام نشده روز دوشنبه در مسکو برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 794

به "فرانسه: روابط اروپا و روسیه باید همراه با اعتماد متقابل باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: روابط اروپا و روسیه باید همراه با اعتماد متقابل باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید