فواید مصرف همزمان گوجه فرنگی و روغن زیتون

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به نقل از الکوثر، دانشمندان و محققان دانشگاه ناپل بر رابطه بین خطر بیماری های قلبی و الگو های غذایی تمرکز کردند، به این معنی که تجزیه و تحلیل آن ها بر مطالعاتی تمرکز داشت که به بعضی از غذا های گیاهی پرداخته بودند که ممکن است تأثیر بسزایی در کاهش خطر مرگ ناشی از انواع مختلف بیماری های قلبی داشته باشد.

فواید مصرف همزمان گوجه فرنگی و روغن زیتون

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، بیماری های قلبی دلیل اصلی بیشتر مرگ و میر ها در آمریکاست. در آمریکا سالانه بیش از 868000 نفر بر اثر بیماری های قلبی، سکته مغزی یا سایر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست می دهند.

بر اساس گزارش مجله معروف آمریکایی Eat This، Not That که گزارشی از نتایج این مطالعه را منتشر نموده است، نشان می دهد که گوجه فرنگی و روغن زیتون تاثیر فوق العاده ای بر کنترل بیماری های قلبی دارد. نتایج این مطالعه تأیید نموده است که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و اندازه کمی گوشت با خطر کمتر مرگ ناشی از بیماری قلبی همراه است.

این مجله شرح می دهد که طی مطالعه غذا های خاصی را شناسایی نموده است که به کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب (CHD) و بیماری های قلبی عروقی (CVDs) یاری می نماید.

برای انواع سبزیجات، مصرف بیشتر سبزیجات سبز رنگ و گوجه فرنگی در مقایسه با افرادی که مصرف کمتری داشتند به ترتیب با کاهش قابل توجه 17 و 10 درصدی در بروز CHD انواع مختلف (بسته به مقدار مصرف) همراه بود.

گوجه فرنگی چگونه از قلب انسان محافظت می نماید؟

به گفته این منبع، ایده اینجا این است که وقتی فرد گوشت کمتری می خورد و مصرف سبزیجات و گوجه فرنگی را افزایش می دهد، خطر بیماری های قلبی کاهش می یابد.

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است که ثابت شده است عملکرد عروق خونی را بهبود می بخشد و به محافظت در برابر بیماری ها یاری می نماید.

نقش روغن زیتون بر سلامت بدن

این مطالعه نشان داد که جایگزینی کره غنی از چربی اشباع شده با چیزی غنی از چربی های غیر اشباع مانند روغن زیتون نیز می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی یاری کند.

در یک ارزیابی، محققان دریافتند که افزایش مصرف روغن زیتون بیش از 5 گرم (به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری حاوی (13.3 گرم) با کاهش بروز CHD و کاهش مقدار بیماری های قلبی عروقی همراه است.

محققان دریافتند که خوردن حداقل دو وعده سبزیجات در روز با 34 درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی همراه است؛ به گونه ای که سبزیجات سبز و گوجه فرنگی بیشترین تأثیرات مثبت را در این مطالعه داشته اند.

علاوه بر این، محدود کردن مصرف گوشت قرمز و دیگر گوشت های فرآوری شده (مانند بیکن، کنسرو، سالامی و سوسیس) به کمتر از دو وعده در هفته نیز می تواند به محافظت از قلب یاری کند.

منبع: همگردی
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 10119

به "فواید مصرف همزمان گوجه فرنگی و روغن زیتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید مصرف همزمان گوجه فرنگی و روغن زیتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید