مردم اسکاتلند موافق استقلال از بریتانیا هستند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، نتایج نظرسنجی اخیر یک نماینده مجلس بریتانیا از 1019 اسکاتلندی، حاکی از تمایل رای دهندگان اسکاتلندی برای استقلال یافتن از بریتانیا است.

مردم اسکاتلند موافق استقلال از بریتانیا هستند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی که پس از نظرسنجی ماه مارس 2017، اولین نمونه تمایل اکثریتی اسکاتلند برای استقلال یافتن از بریتانیا به شمار می رود، نتایج مقابل را حاصل نموده است: 46 درصد از حدود هزار نفر که مورد پرسش قرار گرفتند، موافق استقلال اسکاتلند از بریتانیا بودند و 43 درصد نیز با این موضوع مخالفت نموده اند؛ با عدم احتساب کسانی که در این خصوص نظر نداده اند یا تمایل به شرکت در چنین رفراندومی را ندارند، می توان گفت که استقلال یافتن با 52 درصد آرا، در این نظرسنجی پیشتاز است.

مایکل اشکرافت، نماینده محافظه کار مجلس بریتانیا که با رهبری بوریس جانسون در این حزب مخالف بود و نظرسنجی مذکور را ترتیب داده است، درباره آن گفته است: پس از سفر هفته پیش بوریس جانسون به ادینبورگ، نظر اسکاتلندی ها را جهت آنالیز حمایتشان از برگزاری یک رفراندوم استقلال برای دومین بار و نیز درخصوص خود مسئله استقلال جویا شدم؛ به این نتیجه رسیدم که اکثریت هر چند اندکی از شرکت کنندگان تمایل به رای گیری مجدد دارند و این اولین اکثریت موافق این اقدام پس از دو سال است.

در رفراندوم سال 2014، 55 درصد از مردم اسکاتلند مخالف استقلال بودند اما پس از آن تاریخ، مواضع مختلف درخصوص موضوع بریگزیت، روابط اسکاتلند با دولت کنونی لندن را تحت تاثیر قرار داد.

رفراندوم سال 2016 بریتانیا که جهت اتخاذ تصمیم برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا برگزار گردید و طی آن، 52 درصد به خروج رای دادند، روابط کشورهای زیرمجموعه بریتانیا بهم ریخت؛ بدین ترتیب که ولز و انگلستان به خارج شدن از این اتحادیه رای دادند اما اسکاتلند و ایرلند شمالی خواهان باقی ماندن در اتحادیه شدند.

حزب ملی اسکاتلند که اداره کننده دولت در ادینبورگ است، برگزاری یک رفراندوم دیگر برای استقلال اسکاتلند را به دلیل خروج این کشور از اتحادیه اروپا -به رغم میل مردم آن- موجه دانسته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 607

به "مردم اسکاتلند موافق استقلال از بریتانیا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم اسکاتلند موافق استقلال از بریتانیا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید