نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی با تاکید بر مریوان شهر جهانی کلاش برگزار گردید

نشست تخصصی بسته بندی در حوزه صنایع دستی با تاکید بر مریوان شهر جهانی کلاش با حضور کارشناس صنایع دستی کشور، معاون صنایع دستی استان کردستان، معاون صنایع دستی استان کرمانشاه، کارشناسان و صنعتگران و فعالان صنایع دستی مریوان برگزار گردید.

نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی با تاکید بر مریوان شهر جهانی کلاش برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، ساعد اسعد پناه معاون صنایع دستی این اداره کل در این باره گفت: صادرات فله ای اقلام صنایع دستی کردستان به کشورهای همسایه و برخی کشورهای اروپایی، هم اعتبار صنایع دستی ما را زیر سوال می برد و هم باعث پایین آمدن فروش داخلی و خارجی خواهد شد.

او گفت: بسته بندی یکی از ارکان تجاری سازی محسوب میگردد که درصورت برخورداری از زیبایی ظاهری و کیفیت مطلوب می تواند به عنوان ارزش اضافه کرده کالاهای صنایع دستی به شمار برود.

او بیان نمود: لزوم تطابق بسته بندی با فرهنگ و هنر بومی جامعه مبدا در راستای بهبود ارائه محصولات صنایع دستی و ترویج بسته بندی در میان هنرمندان و صنعتگران شهرجهانی کلاش مریوان می تواند در راستای صادرات و جلوگیری از فعالیت واسطه گران سودجو یاری شایانی داشته باشد.

اسعد پناه با اشاره به این که، بسته بندی نادرست ارزش محصولات و صندلی صنعتگر را پایین می آورد بیان نمود: انتظار می رود که در آینده ای نزدیک بتوانیم شاهد عرضه محصولات صنایع دستی به کشورهای دیگر در بسته بندهای زیبا با خصوصیات فرهنگی مختص آن باشیم و دیگر شاهد فروش و صادرات محصولات صنایع دستی در داخل گونی، کارتن موز و بصورت روزنامه پیچ نباشیم.

او با اشاره به این که برگزاری نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی در شهر جهانی کلاش یکی از ضرورت ها است گفت: برگزاری این دوره در شهر مریوان با استقبال خوب و کم نظیری روبرو شد و خوشبختانه چند نفر از فراوریکنندگان و فروشندگان حاضر در جلسه آمادگی خود را جهت همکاری و توسعه بسته بندی کلاش در مناطق مختلف شهرستان های مریوان و سروآباد اعلام کردند.

او در خاتمه اضافه کرد: معاونت صنایع دستی استان کردستان پذیرای افراد خلاق در حوزه طراحی و فراوری بسته بندی های درخور شأن هر نوع محصول است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 2 خرداد 1398 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 258

به "نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی با تاکید بر مریوان شهر جهانی کلاش برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی با تاکید بر مریوان شهر جهانی کلاش برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید