نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی با قیمت 432 هزار دلار فروخته شد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، در حراجی کریستی اولین نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی تحت عنوان پرتره ادموند بلامی (Portrait of Edmond Belamy) با قیمت 432500 دلار به فروش رسید. این فروش اتفاق عجیبی برای این حراجی 252 ساله محسوب می گردد، زیرا نه تنها این اولین باری است که یک نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی به این حراجی مشهور راه پیدا می نماید، بلکه در ابتدا تخمین زده می شد این نقاشی با قیمت بین 7 تا 10 هزار دلار به فروش خواهد رفت.

نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی با قیمت 432 هزار دلار فروخته شد

گروهی به نام Obvious مسئول هوش مصنوعی مربوط به ایجاد این نقاشی بوده اند. سه عضو این گروه، که دانشجوهای 25 ساله فرانسوی هستند، با بهره گیری از یک نوع الگوریتم یادگیری ماشینی تحت عنوان شبکه های تولیدکننده رقابتی (GAN)، این نقاشی را ایجاد نموده اند. این شبکه ابتدا هزاران پرتره قدیمی را مورد آنالیز قرار داد و سپس کوشش کرد پرتره های منحصر به فردی را به وجود بیاورد.

در همین حین، باید خاطرنشان کنیم که گروه Obvious اعتراف نموده برای خلق این اثر، آن ها از الگوریتم یک هنرمند هوش مصنوعی 19 ساله به نام رابی بارات (Robbie Barrat) استفاده نموده اند. هنوز معلوم نیست که الگوریتم مذکور تا چه حد در خلق این اثر استفاده شده، ولی کارشناسان می گویند که حجم آن احتمالا گسترده است. در ضمن از آن جایی که کد بارات تحت لیسانس نرم افزارهای متن باز است، معلوم نیست که آیا او می تواند مدعی بخشی از درآمد حاصل از فروش این نقاشی گردد یا نه.

حراج کریستی هم خبر فروش این اثر هنری را تایید نموده و گفته اند که خریدار آن خواسته ناشناس بماند.

منبع: The Verge

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 149

به "نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی با قیمت 432 هزار دلار فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی کشیده شده توسط هوش مصنوعی با قیمت 432 هزار دلار فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید