کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان تا کمبود شدید پرسنل و تجهیزات درمانی در اسپانیا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان و فشار بالا بر کادر درمانی در پایتخت اسپانیا به علت افزایش چشمگیر مبتلایان حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان تا کمبود شدید پرسنل و تجهیزات درمانی در اسپانیا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران اروپا همچنان درگیر بحران کرونا بوده و در سایه این بحران روز به روز با مسائل بیشتری روبرو می گردد.

بالا دریافت مناقشات در آلمان درباره ادامه و یا لغو محدودیت های ضد کرونایی

مناقشات در بین سیاستمداران آلمانی درباره لزوم کاهش و یا ادامه محدودیت های ضد کرونایی بالا گرفته و این مسئله موافقان و مخالفان زیادی پیدا نموده است.

در حالی که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بحث ها در این باره را همچنان زود می داند اما دانیل گونتر، نخست وزیر ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان کاهش گام به گام این محدودیت ها بعد از عید پاک را انتظاردارد.

وی تاکید نمود که در مکان هایی که امکان حفظ فاصله برای مقابله با شیوع کرونا وجود دارد محدودیت های ضد کرونایی می تواند کاهش یابد. قرار است 14 آوریل (26 فروردین) نخست وزیر ایالات آلمان و صدر اعظم این کشور درباره لغو و کاهش محدودیت ها برای مقابله با کرونا با هم بحث نمایند.

وزیر بهداشت فرانسه: همچنان در مرحله بدتر شدن اوضاع قرار داریم

وزیر بهداشت فرانسه هم کاهش اقدامات در مقابله با شیوع کرونا را در شرایط فعلی ممکن نمی داند.

وی در سخنانی اظهار داشته است که ما همچنان در مرحله بدتر شدن اوضاع هستیم. این مقام فرانسوی همچنین تاکید نمود که این محدودیت ها بیش از هر زمان دیگری ضروری است چرا که بیماران بیشتری وجود دارند. در فرانسه د بیش از 3 هفته است که قرنطینه ضد کرونایی سختی حاکم است و همچنان این محدودیت ها تا 15 آوریل (27 فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.

کاهش بیش از 90 درصدی جابجایی مسافر در عظیمترین فرودگاه آلمان

در پی شیوع ویروس کرونا پروازها در فرودگاه فرانکفورت همچنان رو به کاهش است. بر اساس اطلاعات پروازی فرودگاه فرانکفورت آلمان که به عنوان عظیمترین فرودگاه این کشور مطرح است در هفته های از 30 ماه مارس تا 5 آوریل امسال 66151 مسافر در این فرودگاه جابجا شده که 95.2 درصد کم تر از در این دوره زمانی در سال قبل بوده است. میزان حمل و نقل های باری هوایی هم 25 درصد کاهش داشته است.

پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه را در حال حاضر در کشورش کافی دانسته و در عین حال پیش بینی شرایط را ممکن ندانست.

وی با وجود فرایند تقریبا نزولی شمار مبتلایان به کرونا در آلمان در عین حال گفت نمی توان انتظار آرام شدن اوضاع را داشت. وی همچنین گفت که باید انتظار افزایش قربانیان کرونایی را در کشورمان داشته باشیم.

تشدید کنترل های مرزی در فنلاند

فنلاند هم برای مقابله با شیوع کرونا کنترل های مرزی را تشدید نموده و آن را تا 13 ماه می تمدید کرد. دولت فنلاند گفت که بخصوص تردد در مرزهای بین سوئد و نروژ باید محدود گردد.

در کشور فنلاند تا به حال 2176 نفر به کرونا مبتلا شده و 27 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ارتش آلمان از خانه های سالمندان و مراکز بهداشت حمایت می نماید

آنگرت کرامپ- کارن بائر، وزیر دفاع آلمان هم حمایت های ارتش آلمان در دفاتر بهداشت و خانه های سالمندان را مد نظر قرار داده است. وی در گفتگویی با رادیو آلمان اعلام نموده که ارتش آلمان هر جا که فراخوانده گردد در دسترس است.

وی تاکید نمود که ارتش آلمان می تواند از سازه های غیر نظامی که تحت استرس هستند و نمی توانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند حمایت کند. وی در عین حال گفت که وظیفه اصلی ارتش آلمان یعنی دفاع از کشور و عملیات های بین المللی باید همچنان تضمین گردد.

فریدریش مرتس از نامزدهای صدر اعظمی آینده آلمان هم که چندی پیش به کرونا مبتلا شده بود بعد از بهبود از اقدامات دولت آلمان در مقابله با بحران کرونا حمایت نموده و گفت: در این بحران باید مردم پشت دولت باشند.

وی همچنین از موضع صدر اعظم آلمان که بازگشت به شرایط معمول در شرایط فعلی را ممکن نمی دانست دفاع نموده و گفت: بر اساس ارزیابی کاشناسان موج شیوع کرونا همچنان در پیش روی ما قرار گرفته است و این بدین مفهوم است که ما باید مدت طولانی با این اقدامات حفاظتی زندگی کنیم و پس از آن تنها به آرامی می توانیم به زندگی روزمره باز گردیم.

پیش بینی کاهش شدید فراوری در بخش های صنعت آلمان

نتایج یک نظر سنجی هم نشان می دهد که صنعت آلمان به دلیل بحران کرونا انتظار کاهش شدید فراوری را در سه ماه آینده دارد.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم در این باره هشدار داده است که برای لغو اقدامات محدود نماینده بعد از عید پاک دولت را تحت فشار قرار دهیم. وی تاکید نمود : ما نباید کمی قبل از رسیدن به خط خاتمه سست شویم.

دولت فرانسه هم اعلام نموده است که هنوز نقطه اوج این بیماری همه گیر را بدست نیاورده است.

در پی وخیم شدن اوضاع بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به کرونا بسیاری از مقامات اروپایی از جمله آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، دبیر کل ناتو و رئیس کمیسیون اروپایی برای وی آرزوی بهبودی کردند.

تلفات سنگین کادر درمانی مادرید در بحران کرونا

در اسپانیا نیز پزشکان و پرستاران و کادر درمانی به ویژه در منطقه مادرید به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به شدت تحت فشار قرار گرفته اند.

بر اساس اطلاعات نهاد بهداشتی CCOO در اسپانیا کارکنان کلینیک ها و بیمارستان های عظیم مادرید تلفات سنگینی به بار آورده اند. بر این اساس حداقل 8700 پزشک و پرستار در مادرید در حال حاضر به دلیل ابتلا به ویروس و یا مشکوک بودن به ابتلا قرنطینه شده و سر کار نیستند.

بر اساس اطلاعات این نهاد اسپانیایی تعداد کارکنان درمان کم شده و بسیاری از کارکنان ساعت ها و روزهای طولانی مشغول کارند. روزهای تعطیلی و مرخصی ها هم برای کادر درمانی لغو شده است. کمبودهای زیاد در زمینه تجهیزات هم به تشدید اوضاع یاری می نماید.

تشدید محدودیت های ضد کرونایی در پاریس

در پاریس هم ورزش در فضای آزاد در طول روز برای مقابله با کرونا ممنوع می گردد. پاریس محدودیت های خروج برای شهفرایندان را تشدید نموده و ورزش در فضای آزاد را بین ساعت 10 تا 7 بعد از ظهر ممنوع اعلام نموده است. بر اساس اطلاعات مقامات محلی این قواعد سختگیرانه از روز چهارشنبه اجرایی می گردد.

به علت افزایش آمار مرگ و میر کرونایی در فرانسه این کشور می خواهد به صورت گسترده تست های کرونا را در خانه های سالمندان انجام دهد. بر اساس آمارهای اعلام شده در خانه های سالمندان فرانسه بیش از 2400 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که حدود یک چهارم قربانیان کرونا را شامل می گردد.

فرایند صعودی مبتلایان و مرگ و میرهای کرونایی در اروپا

بیماری کرونا همچنان در بسیاری از کشورهای مهم اروپایی گسترش می یابد.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در کشور اسپانیا حدود 140510 نفر به کرونا مبتلا شده و 13798 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 132547 نفر به این بیماری همه گیر مبتلا شده و 16523 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس آمارهای اعلام شده تا به حال 103375 نفر به کرونا مبتلا شده و 1810 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا کنون 98010 نفر به کرونا مبتلا شده و 8911 نفر هم جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2402

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان تا کمبود شدید پرسنل و تجهیزات درمانی در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی افزایش شمار قربانیان در آلمان تا کمبود شدید پرسنل و تجهیزات درمانی در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید