هزینه ایجاد هر شغل چقدر است؟

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، زمانی که حرف از ایجاد اشتغال به میان می آید، اغلب افراد به هزینه و سرمایه گذاری های میلیاردی فکر می کنند، اما آیا با هزینه کم هم می شود ایجاد اشتغال کرد؟

هزینه ایجاد هر شغل چقدر است؟

آن طور که روزنامه فرهیختگان گزارش داده، میزان سرمایه گذاری میانه موردنیاز برای ایجاد یک شغل صنعتی از سال 97 فرایند افزایشی به خود گرفته، به طوری که میزان سرمایه گذاری موردنیاز برای هر شغل در بخش صنعت در سال 96 معادل 280 میلیون تومان بوده و در سال بعد این رقم به 590 میلیون تومان رسیده و در سال 98 کمی افزایش را تجربه کرده و به 620 میلیون تومان رسیده است.

اما در سال 99 این امر دستخوش جهش قابل توجهی شده، به طوری که میزان سرمایه گذاری موردنیاز برای هر شغل در حوزه صنعت در سال گذشته به یک میلیارد و 480 میلیون تومان رسیده است.

ایجاد شغل با کمتر از یک میلیون در شهرک های صنعتی

حسن حاتمی، مدیرعامل شهرک صنعتی آذربایجان غربی گفت: میزان سرمایه گذاری برای ایجاد یک شغل در شهرک صنعتی بستگی به طرحی دارد که قصد ایجاد شغل را در آن دارید. در شهرک صنعتی آذربایجان غربی در راستای کاهش هزینه های ایجاد شغل، طرحی را اجرا کرده ایم که در این طرح برای افرادی که قصد راه اندازی واحدهای کوچک را دارند زمین های 70 تا 80 متری با قیمت 250هزار تومان برای هر متر در نظر گرفته شده که صرفا 20درصد قیمت کل را نقدا پرداخت کرده و مابقی را به صورت اقساط پرداخت می کنند، یعنی افراد با پرداخت 4میلیون تومان می توانند صاحب یک زمین 80متری در شهرک صنعتی شده و کارگاه کوچک خود را راه اندازی کنند.

ارزان ترین شغل ها در بخش تعاون

شرکت های تعاون، شرکت هایی هستند که با مشارکت حداقل هفت نفر تشکیل می شوند، درواقع افرادی که با هم آشنا هستند سرمایه های خود را درکنار هم قرار می دهند و با توجه به اینکه به راحتی شکل می گیرد افراد زیادی اقدام به راه ا ندازی آن می کنند.

از همین رو بخش هایی همچون تعاون دارای هزینه پایینی در اشتغال هستند به طوری که هزینه ایجاد اشتغال در این حوزه نسبت به سایر بخش های یک سوم کمتر است

شغل های خانگی فقط با یک میلیون تومان

مشاغل خانگی یکی از مشاغلی است که می توان با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان آنها را راه اندازی کرد.

از همین رو یکی از معیارهای مهم در ارزیابی پیروزیت برنامه های توسعه در کشورها این نوع اشتغال است، زیرا در این حوزه اغلب زنان نیز می توانند ایفای نقش کنند و همین امر موجب دستیابی به سطح بالاتری از بهره وری نیروی انسانی می شود و از هدر رفتن منابع انسانی کشورها جلوگیری می کند.

15 میلیارد تومان، حداقل سرمایه گذاری در معدن

ابراهیم علی مولابیگی، مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صمت گفت: برای ایجاد اشتغال در حوزه معادن باید میزان سرمایه گذاری بیش از 15میلیارد تومان باشد. بنابراین اگر فردی قصد ایجاد اشتغال در این حوزه را دارد باید سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهد.

132 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای حوزه مسکن

توان اشتغالزایی بالا یکی از مهم ترین ویژگی های بخش ساختمان است به طوری که این حوزه توانایی اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم را در جوامع دارد.

در این راستا ایرج رهبر، عضو هیات مدیره انجمن انبو سازان بیان نمود: در شهر تهران برای ساخت یک ساختمان با حجم میانه باید حداقل 50درصد سرمایه کل را در آغاز کار سرمایه گذاری کرد

برای ایجاد شغل در بخش خدماتی چقدر باید هزینه کرد؟

یکی از مشاغلی که با تنوع و تعداد زیاد در همه جوامع وجود دارد، مشاغل خدماتی است. مشاغلی که با توجه به توسعه تکنولوژی و تغییر سبک زندگی شکل گرفته یا تغییر می کنند.

کسب وکارهای خدماتی فواید فراوانی دارند و منبع بسیار خوب و مهمی برای کسب درآمد بیشتر یا حتی رشد و پیشرفت محسوب می شوند، به طوری که خیلی از کسب وکارهای پیروز خدماتی هستند.

برای برخی مشاغل خدماتی همچون راه اندازی یک کارگاه تولیدی کفش باید حداقل حدود 350میلیون تومان سرمایه گذاری کرد یا راه اندازی یک تولیدی پوشاک نیازمند 350میلیون تومان سرمایه گذاری اولیه است.

آخرین اخبار اقتصاد کلان را در صفحه اقتصاد کلان خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 11442

به "هزینه ایجاد هر شغل چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه ایجاد هر شغل چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید