واکنش مقتدی صدر به نخست وزیری علاوی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رهبر جریان صدر عراق به نخست وزیری محمد توفیق علاوی واکنش نشان داد.

واکنش مقتدی صدر به نخست وزیری علاوی

به گزارش گروه سیاسی مجله تصویر و سرگرمی به نقل از النهرین، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق به نخست وزیری محمد توفیق علاوی واکنش نشان داد.

وی گفت: امروز در تاریخ عراق ثبت خواهد شد. ملت نخست وزیر را انتخاب کرد نه گروه های سیاسی و این گام مهمی است که آینده را تقویت می کند. ما امروز بر ادامه تظاهرات مسالمت آمیز ملزم هستیم تا فرایند کابینه تکمیل مستقل برگرفته از مردم تکمیل شود.

مقتدی صدر اظهار داشت: امیدواریم که برادر علاوی تسلیم فشار های خارجی و داخلی نشود و برنامه هاش را مشخص کند و در شروع انتخابات زودهنگام عجله کند و به دنبال حاکمیت عراق و استقلال آن باشد تا جایگاه عراق حفظ شود.

رهبر جریان صدر گفت: امیدوارم که مکلف شدن محمد علاوی برای تشکیل کابینه مقبول و خوشایند مردم واقع شود و صبر پیشه کنند و به خط مشی مسالمت آمیز در تظاهرات برای عراق ادامه دهند و اگر در تشکیل کابینه شکست بخورد ما با مردم ضد طایفه گری و حزب گرایی و فساد هستیم. در آخر تشکر از خدا، تشکر از مرجعیت، تشکر از ملت و تشکر از رئیس جمهوری.

این در حالی است که محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید عراق گفت: اگر نتوانم خواسته های مردم عراق را برآورده سازم از سمت نخست وزیری کنار می روم و این وعده من به عراقیهاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1985

به "واکنش مقتدی صدر به نخست وزیری علاوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مقتدی صدر به نخست وزیری علاوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید