پامپئو: تحریم ایران ادامه می یابد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه ضمن تکرار ادعا ها خواهان تغییر رفتار ایران شد و گفت که تحریم ها علیه این کشور ادامه خواهد یافت.

پامپئو: تحریم ایران ادامه می یابد

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که این کشور قصد ندارد تحریم های ایران را لغو کند.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، اضافه نمود: ایران تحت تحریم ها باقی خواهد ماند و تهران باید رفتار خود را تغییر دهد و ملت ایران باید اهمیت این موضوع را درک کند که در راستای تغییر نظام خود گام بردارد.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن به کوشش های خود برای جلوگیری از پیشبرد پروژه های هسته ای ایران ادامه خواهد داد.

پامپئو در ادامه این کنفرانس خبری به بحران شیوع کرونا در آمریکا اشاره نمود و گفت که با شفافیت درباره بحران کرونا به فعالیت می پردازیم و به کوشش های خود برای تقویت نظام سلامت در آمریکا ادامه می دهیم و واشنگتن در صف نخست کشور هایی باقی خواهد ماند که با این ویروس مقابله خواهند کرد.

وی به مصاحبه های صلح در افغانستان پرداخت و گفت که طرف های افغانستانی می دانند که آمریکا به توافق صلح پایبند است و اشرف غنی و عبدالله عبدالله باید با یکدیگر به توافق برسند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ویروس کرونا نباید توانایی ما برای مبارزه با داعش در عراق را محدود کند.

وی اضافه نمود: تمامی موضوعات راهبردی از جمله آینده حضور نظامی آمریکا در مصاحبه ها با دولت عراق مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

پامپئو در ادامه این کنفرانس خبری مدعی شد که کتائب حزب الله عراق به دنبال تحمیل نخست وزیر خود در عراق است.

وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرد: واشنگتن از هر نخست وزیری که به دنبال پیشرفت عراق باشد حمایت می نماید.

وی گفت که در پی شیوع ویروس کرونا، واشنگتن پیشنهاد برگزاری مذاکره با دولت عراق در نیمه ماه جولای (اواخر تیرماه) را مطرح نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2475

به "پامپئو: تحریم ایران ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: تحریم ایران ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید