پیغام اربعینی عادل عبدالمهدی به زائران امام حسین(ع) و ملت عراق

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، نخست وزیر عراق پیامی درباره زیارت اربعین صادر و تأکید کرد که انقلاب امام حسین (ع)، انقلابی علیه انحراف و ظلم است.

پیغام اربعینی عادل عبدالمهدی به زائران امام حسین(ع) و ملت عراق

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به مناسبت سالروز اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) بیانیه ای منتشر کرد.

عبدالمهدی در این بیانیه ضمن خوش آمدگویی به میلیون ها مؤمن عراقی و غیر عراقی که راهی استان مقدس کربلا برای برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع) شدند، این حادثه جانسوز را به تمامی مسلمانان و آزادگان دنیا تسلیت گفت.

وی ضمن قدردانی از نیروهای مسلح، سرویس های امنیتی، وزارت خانه ها و موکب داران برای ارائه خدمات پزشکی و غذایی به تمامی زوار، تأکید کرد که حضور میلیونی در جهت شهید اصلاح، بدین معنی است که ملت عراق آزاد و زنده است و فریب نمی خورد و تحقیر نمی گردد.

پایگاه خبری بغداد الیوم به نقل از عبدالمهدی گزارش داد که کوشش مردمی و خدماتی زیادی که در این زیارت صورت می گیرد، با کوشش و حرکت ملی و دولتی مستمر برای اصلاح و سازندگی، پاسخگویی به مطالبات مشروع ملت عراق، مبارزه با فساد و استرداد حقوق و دارایی های ملت، مقارن شده است.

نخست وزیر عراق، انقلاب امام حسین (ع) را انقلابی علیه انحراف و ظلم دانست و توضیح داد که زیارت اربعین، در دل خود، حامل پیغام مخالفت با تخریب و فساد است.

وی با اشاره به اینکه در جهت مقابله با نمودهای انحراف و فساد همچنان حرکت خواهد نمود، توضیح داد که باید اختلاف طبقاتی از بین برود و عدالت اجتماعی محقق گردد.

عبدالمهدی بار دگر تأکید کرد که مطالبه برای اصلاح، حق قانونی همه است و هر کس این حق را نمی پذیرد یا آن را سرکوب می نماید، به هیچ وجه، به راه و روش امام حسین (ع) و انقلاب ایشان هیچ تعلقی ندارد.

نخست وزیر عراق در پایان به ملت عراق وعده داد که تمامی عاملان تظاهرات اخیر این کشور، در هر رده دولتی که باشند، بازخواست خواهند شد؛ زیرا هیچ کسی بالاتر از قانون نیست.

شهرهای جنوبی عراق اخیرا شاهد تظاهراتی بود که به پایان رسید. بخشی از این تظاهرات، مطالبات قانونی ملت عراق و بخش دیگر آن، توسط ایادی خارجی راهنمایی می شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1213

به "پیغام اربعینی عادل عبدالمهدی به زائران امام حسین(ع) و ملت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام اربعینی عادل عبدالمهدی به زائران امام حسین(ع) و ملت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید