چین از سیاست ژاپن در دریای جنوبی انتقاد کرد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وانگ یی وزیر امور خارجه چین در اولین دیدار خود با همتای ژاپنی اش، از سیاست های ژاپن در دریای جنوبی و همراهی این کشور با آمریکا انتقاد کرد.

چین از سیاست ژاپن در دریای جنوبی انتقاد کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، وی در ملاقات با تارو کونو که به تازگی وزیر خارجه ژاپن شده است، خاطر نشان کرد که برنامه ها و راهبردهای توکیو در انتقادهای مکرر از فعالیت های چین در دریای جنوبی قابل قبول نیست.

ژاپن و آمریکا از چین انتقاد نموده اند که با ساخت جزایر مصنوعی و برنامه های نظامی خود، دریای جنوبی را ناامن نموده است.

اما چین بر این اعتقاد است که بیش اتز 80 درصد از دریای جنوبی به این کشور تعلق دارد و تحت حاکمیت چین قرار می گیرد.

توکیو تاکید ورزیده است که حضور نظامی چین باعث می گردد تا کشتیرانی آزاد در این دریا به خطر بیفتد اما چین این انتقاد را قبول نمی نماید.

وزیر خارجه چین در مطالبی که روزنامه ساوت چاینا از هنگ کنگ روز سه شنبه به آن اشاره نموده است به همتای ژاپنی خود گفت که همراهی ژاپن با آمریکا در انتقاد از پکن در دریای جنوبی آزاردهنده است.

این اظهارات در شرایطی مطرح می گردد که چین سعی دارد تا حد امکان تنش های خود با کشورهای عضو اتحادیه آ سه آن را در باره تملک بر جزایر این منطقه کاهش دهد و سندی را نیز در این باره امضا نموده است.

وانگ از بیانیه استرالیا و آمریکا که در آن از پکن خواسته شده است فعالیت های نظامی خود را در دریای جنوبی محدود نموده و ادعای تملک بر جزایر مذکور نکند، به شدت انتقاد کرد.

با این وجود وزیر خارجه ژاپن پس از ملاقات طرفین در مصاحبه ای گفت که این کشور همچنان از سیاست های آمریکا در مخالفت با نظامی کردن دریای جنوبی و حراست از کشتیرانی آزاد پشتیبانی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1119

به "چین از سیاست ژاپن در دریای جنوبی انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از سیاست ژاپن در دریای جنوبی انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید