کانادا آماده پیوستن به مذاکرات آمریکا و مکزیک در خصوص نفتا است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی به نقل از اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، ضمن اعلام آمادگی کشورش برای پیوستن به گفتگوهای آمریکا و مکزیک در ارتباط با توافق نفتا، از رئیس جمهور آمریکا بدلیل استفاده از تعرفه ها به عنوان یک ابزار تهدید انتقاد نموده است.

کانادا آماده پیوستن به مذاکرات آمریکا و مکزیک در خصوص نفتا است

ترودو به طور مشخصی به تعرفه بر خودرو از سوی واشنگتن اشاره نموده و گفته است ترامپ با اعمال تعرفه بر خودرو بدنبال تهدید دیگر همسایگان خود است.

نخست وزیر کانادا در عین حال افزوده است که آماده از سرگیری دور جدیدی از گفتگوها پیرامون توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا است.

کانادا، مکزیک و آمریکا اعضای پیمان قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی یا نفتا می باشند اکه در سال 1994 پایه گذاری شد، اما با روی کار آمدن ترامپ، واشنگتن بر لزوم تجدیدنظر و اصلاح این توافق تجاری تاکید نموده است.

در ماه اگوست گذشته دونالد ترامپ اعلام نمود که توانسته است با مکزیک در ارتباط با اصلاحات اساسی در اصول نفتا به توافقات اولیه ای دست یابد و در صورتی که کانادا با آن چه ترامپ عادلانه ساختن این توافق خوانده، مخالف است، اجازه ورود به این مذاکرات را نخواهد داشت.

برای دریافت ویزا کانادا فرصت را از دست ندهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 96

به "کانادا آماده پیوستن به مذاکرات آمریکا و مکزیک در خصوص نفتا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا آماده پیوستن به مذاکرات آمریکا و مکزیک در خصوص نفتا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید