555 روستا در چهارمحال و بختیاری دارای طرح هادی هستند

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، سهراب رئیسی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت مقاوم سازی مسکن روستایی در استان گفت: از مجموع 89 هزار واحد مسکونی در استان تاکنون 43 هزار و 600 واحد مقاوم سازی شده که نزدیک 50 درصد است و این مقاوم سازی ها با توجه به تسهیلات ارزان قیمت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و یاری های بلاعوضی که پرداخت شد اجرا شده است.

555 روستا در چهارمحال و بختیاری دارای طرح هادی هستند

وی اضافه نمود: در استان 563 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد که 555 روستا دارای طرح هادی روستایی هستند و در 320 روستا طرح در یک فاز اجرا شده است.

رئیسی با اشاره به تعاملات و همکاری مطلوب این نهاد با سایر ادارات، گفت: با توجه به تعاملاتی که بین مدیران استان و سابقه و تجربه اجرای خوب این نهاد در پروژه ها برخی دستگاه ها مانند ورزش و جوانان و راه و شهرسازی در پروژه احداث خانه جوان و تکمیل منطقه منظریه شهرکرد را به این نهاد سپرده اند و کارگاه های ما در این دو پروژه فعال است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: رسیدگی به روستاها سبب می گردد یک مهاجرت معکوس شکل بگیرد و روستا و کشاورزی فلسفه وجودی خود را حفظ نمایند.

وی یادآور شد: طرح های هادی روستایی با نگاه به حفظ اراضی کشاورزی، حفظ محیط زیست روستایی، حفظ ظرفیت های توسعه و حفظ اشتغال در روستا و نگاه بر اینکه از پتانسیل های روستایی ایجاد منابع جدید کنیم عملیاتی می شوند.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 163

به "555 روستا در چهارمحال و بختیاری دارای طرح هادی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "555 روستا در چهارمحال و بختیاری دارای طرح هادی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید